Jaka pogoda w Weekend ?

Ilustracja do Tematu ( Google )

/// Guzik jak zawsze wyszedł z zapowiadanego gorąca przez prezenterów pogody w TV, uczulaliśmy przed burzami i jednym bardzo ciepłym dniem, tak też się stało, początek sierpnia okazał się być dynamiczny, w kolejnych godzinach wrócimy do tego co notowaliśmy w lipcu, czyli temperatury około 20st.C a nocami chłodno ///

Piątkową aurę już znacie, czas przyjrzeć się pogodzie na sobotę i niedzielę, a te zapowiadają się już o wiele spokojniej.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, pojawią się chmury piętra niskiego, jeśli pokropi to tylko delikatnie w południowych powiatach Warmii i Pomorza.

Temperatura podobna do tej piątkowej od 20st.C w pasie nadmorskim województwa Pomorskiego przez 21st.C w głębi lądu do 23st.C na Mazurach, wiatr z kierunków zachodnich do maksymalnie 10 metrów na sekundę.

 

W niedzielę sytuacja bardzo podobna, z tym że więcej chmur powinno zgromadzić się w województwie Warmińsko Mazurskim i to tam będzie mogło delikatnie popadać głównie we wschodniej części, szansę na opady przez dwa kolejne dni szacujemy na 20%, bardzo nisko.

Temperatura w niedzielę spadnie nad morzem, tam zanotujemy zaledwie 18 – 19st.C, głębiej w regionie od ponownie 21st.C w Elblągu do 23st.C w okolicach Olsztyna.

Reasumując niebo w kratkę, ale jedynie miejscami gdzieś pokropi, więcej ujrzymy przejaśnień a temperatura nie powali nas na łopatki.

OD PONIEDZIAŁKU CZEKA NAS OCIEPLENIE, BYĆ MOŻE W OKOLICY ŚRODY UJRZYMY NAWET 29ST.C KOLEJNY RAZ NA CHWILĘ, JEDNOCZEŚNIE TEGO DNIA ZNÓW MOGĄ PRZEJŚĆ BURZE KTÓRE WEDLE DZISIEJSZYCH WYLICZEŃ MODELU GFS MAJĄ BYĆ SILNE, BĘDZIEMY OBSERWOWAĆ OWE WYLICZENIA I W CZAS WYDAMY STOSOWNE WPISY, PÓKI O JEST JESZCZE ZA WCZEŚNIE NA POTWIERDZENIE PROGNOZ.

Nie ma szans by lato nam się rozhuśtało, takie typowe ciepłe, wyżowe choć przez tydzień czy dwa ze słońcem, dzień skraca się już dość szybko, zanim się obejrzymy minie połowa drugiego wakacyjnego miesiąca, zostanie nam liczyć jedynie na ciepłą jesień, ale co to za pogoda gdy nawet we wrześniu czy październiku jest ciepło, to już zupełnie nie to samo co w pełni sezonu.

Miłego weekendu

http://www.meteoelblag.pl

 

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid