Na chwilę zawita do nas lato, koniecznie je wykorzystaj

Ilustracja do Tematu ( Google )

/// Nie ma tygodnia kiedy by nie padało, i dalej taki trend będzie podtrzymamy, jest jednak światełko w tunelu, jeśli potrzebujecie wygrzać się na słońcu, koniecznie skorzystajcie z pogody od poniedziałku do środy ///

To właśnie w najbliższych 3 dniach ociepli się na tyle byśmy bez przeszkód mogli skorzystać z uroków polskich plaż, czy też wejść bez obaw do wody by po wyjściu nie było nam zimno, od Poniedziałku zapanuje nad nami krótka ale wyżowa aura.

W poniedziałek na termometrach ujrzymy maksymalnie 23st.C w głębi województw Pomorskiego i Warmińsko Mazurskiego, szału jeszcze nie będzie ale w pełni słońca będzie nam zdecydowanie cieplej tym bardziej, że wiatr w końcu przestanie być tak bardzo odczuwalny.

We wtorek spodziewamy się kontynuacji ocieplenia, nad morzem temperatura powinna podskoczyć do +25st.C, zrobi się zatem ciepło, przyjemnie i żadne chmury nie powinny nam psuć nastrojów.

W środę nastąpi apogeum ciepła, słupki rtęci wzrosną do maksymalnie +27st.C, do godzin popołudniowych spokojnie, bez opadów, jednak w ciągu dnia wzrastać ma niestabilność oraz energia dostępna drogą konwekcyjnie, to w połączeniu z bliskością frontu atmosferycznego może zaowocować pierwszymi zmianami na niebie jakim będą burze, o nich oczywiście opowiemy wam w kolejnych dniach, przez większość część środy natomiast będzie słonecznie tak jak powinno być latem.

I to póki co tyle dobrych informacji, czwartkowe załamanie pogody rozleje się nie tylko nad Północną Polską ale także nad wschodnią czy południową, noce staną się rześkie a dni znów chłodniejsze.

Sytuacja jest jeszcze rozwojowa, chodzi dokładnie o napływ mas powietrza zwrotnikowego, w następnym tygodniu będziemy śledzić jego wędrówkę nad naszym krajem, jeśli zajdą istotne zmiany, zostaniecie o nich poinformowani jak zawsze na naszym fanpagu.

Wyliczenia : Model Gfs

http://www,meteoelblag.pl

 

 

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid