Jaka pogoda w weekend ? Sprawdźcie

Foto : Pixabay

/// Przez ostatnie dni opadów było na tyle dużo, że została przekroczona prawie trzykrotna norma dla września, co dalej ? co czeka nas w kolejnych dniach, i czy w końcu poczujemy prawdziwie Złotą Polską Jesień ? ///

Sobota w naszym regionie zapowiada się z większą ilością chmur, ale w miarę upływu dnia pojawiać się mają rozpogodzenia, według prognoz polskiego modelu Gfs, nie powinno padać, opady skupią się nad Polską Południową, w południe być może ujrzymy od 18 do 20st.C co powinno ucieszyć wszystkich, zrobi się nieco cieplej.

Pomorze, Żuławy, Warmia i Mazury w końcu staną się cieplejsze od innych regionów kraju, przez ostatnie tygodnie to u nas bywało najzimniej, więc pogoda chce jakby wyrównać rachunki.

Wiatr słaby z kierunków wschodnich i północno wschodnich.

Temperatura

Opady

Niedziela zapowiada się odbiciem lustrzanym soboty, padać nie powinno a temperatury zatrzymają się ponownie na poziomie 18 – 20st.C, być może pojawi się jeszcze więcej chwil ze słońcem. Jednak postawimy tu znak zapytania.

Temperatura

Opady

Jak widzicie opady przez weekend nam nie grożą, istnieje nawet szansa, że w najbliższym tygodniu rozbuduje się nad nami układ wysokiego ciśnienia, o tej porze roku taki stan oznaczać będzie zimne noce, być może nawet z pierwszymi przymrozkami ale z kolei za dnia pełnia słońca z maksymalnymi temperaturami w cieniu około +19st.C

Oczywiście przyglądamy się tym wyliczeniom, i w niedzielę w prognozie tygodniowej opiszemy sytuację na kolejne 7 dni do przodu.

http://www.meteoelblag.pl