Pół miliona osób bez prądu – Niż Xavier

Foto : Wiadomości Radio ZET

/// Dwie osoby nie żyją a 39 jest rannych – Powalone drzewa, zerwane trakcje tramwajowe, uszkodzone budynki, Niż Xavier zdemolował część Polski ///

 Rzecznik PSP poinformował, że poszkodowanych zostało 6 osób w tym strażacy. – Na jadący samochód przewróciło się drzewo, w innym przypadku konar uderzył w przechodnia – dodał

Niestety potem nadeszła informacja o ofierze śmiertelnej nawałnic. W Ośnie Lubuskim (woj. lubuskie) doszło do nieszczęśliwego wypadku. Z dachu jednego z budynków spadł 67-letni mężczyzna. Zginał na miejscu. – Prawdopodobnie chciał naprawić uszkodzony dach – poinformowała rzeczniczka słubickiej policji Magdalena Jankowska. 

Do wypadku doszło około godziny 18.30, kiedy wiatr był bardzo silny. Okoliczności wypadku są wyjaśniane pod nadzorem prokuratora – powiedziała Jankowska. 

Oficer dyżurny lubuskiej Straży Pożarnej mł. bryg. Tomasz Lewandowski poinformował PAP, że do godz. 22 straż pożarna przyjęła blisko 1,1 tys. zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnych wiatrów i opadów deszczu. Dodał, że powalone drzewa są na bieżąco usuwane z ciągów komunikacyjnych. 

Służby ostrzegają przed silnym wiatrem i apelują do mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność, usunąć nieprzytwierdzone przedmioty z balkonów i nie parkować samochodów pod drzewami.

Źródło

https://www.tvp.info