Przed nami Sztorm – Mierzeja Wiślana

Foto : San Marcos Corridor News

/// Niż, niżem pogania, dynamicznej aury nie ma końca, w Poniedziałek przez Mierzeję Wiślaną przewędruje Wichura o umiarkowanej sile, prędkość wiatru w wąskim pasie od Krynicy Morskiej i Stegny po Tolkmicko oraz Braniewo może dojść do 90 km/h ///

Kolejne godziny w pogodzie nie zapowiadają się przyzwoicie, do granic obwodu Kaliningradzkiego zbliży się niewielki układ niskiego ciśnienia o imieniu YAP.

Zaostrzy on gradient baryczny na stosunkowo małym obszarze w związku z powyższym trzeba spodziewać się fali wiatru która początkowo miała nadejść nad ranem, ale nadejdzie w południe.

Od godziny 12:00 do 20:00 w Poniedziałek trzeba spodziewać się silnych podmuchów wiatru głównie nad Zalewem Wiślanym oraz we wschodniej części Mierzei, tam powieje maksymalnie do 90 km/h.

W Elblągu porywy północno zachodniego wiatru mogą dojść do 70 km/h, Tyle samo nad Zatoką Pucką.

Najsłabiej tym razem powieje na Pomorzu Środkowym, tam podmuchy nie powinny przekroczyć bezpiecznej granicy którą uważa się poniżej 60 km/h.

 

Spodziewamy się sporej ilości opadów, deszcz będzie padał przelotnie, ale miejscami dość mocno.

Niestety to nie ostatnie przejście niżu w bliskości naszego prognostycznego podwórka, w okolicy Czwartku spodziewamy się kolejnej fali wiatru i znów silniejszych opadów deszczu.

Wkroczyliśmy w okres tak zwanego coraz silniejszego zaawansowania jesieni, musimy zatem przyzwyczaić się do tego typu aury.

Dbajcie o zdrowie, o przeziębienia w chwili obecnej nie trudno …

http://www.meteoelblag.pl