Ostrzeżenie przed Wichurą !!!

= 8192
Foto : Info Meteo – Elbląg

/// Kilka dni temu zapowiadaliśmy wietrzny okres, tak też się dzieje, zanim nadejdzie uspokojenie oraz ocieplenie które widać w prognozach na niedzielę czekają nas dwie fale wiatru o sile nawet do 100 km/h, gdzie powieje tym razem najmocniej ? ///

W czwartek północ Polski znajdzie się pomiędzy młotem a kowadłem, z jednej strony od Skandynawii głęboki układ niskiego ciśnienia, od południa Polski układ wyżowy, nad naszym regionem będzie się chmurzyć, miejscami padać, ale opadów nie powinno być dużo, niestety w związku z silnym zaostrzeniem się gradientu barycznego pomiędzy otwartymi wodami Morza Bałtyckiego a polskim lądem dojdzie do utworzenia się dwóch fal wiatru.

Pierwsza przewędruje nad nami w czwartkowe popołudnie i wieczór.

Prognozy sugerują, że nad samym morzem w północnych powiatach województwa Pomorskiego może powiać blisko 100 km/h z kierunków zachodnich.

Na pozostałym obszarze głównie od 60 do 70 km/h, im bliżej Bałtyku tym podmuchy będą mogły przekroczyć 80 km/h.

 

PO PIERWSZEJ FALI PRĘDKOŚĆ WIATRU NIECO ZELŻEJE, W NOCY Z CZWARTKU NA PIĄTEK POWIEJE DO MAKSYMALNIE 60 – 65 KM/H.

Nad ranem w piątek wiatr skręci na północno zachodni po czym ponownie wzrosną jego porywy, tym razem najsilniej będzie wiało nad Mierzeją Wiślaną, do maksymalnie 90 km/h.

Alert Meteo – Czas Obowiązywania ( Czwartek – 12.10.2017 / 15:00 – 23:00 )

Alert Meteo – Czas Obowiązywania ( Piątek – 13.10.2017 / 03:00 – 15:00 )

Prosimy o przekazanie informacji dalej, uprzedzamy wszystkich którzy mają zamiar zostawiać auta pod drzewami, przeparkujcie je na czas obowiązywania ostrzeżenia, przed nami jeden z silniejszych incydentów wiatrowych w tym tygodniu.

Wiatr może powodować zniszczenia w drzewostanie, uszkadzać linie napięcia oraz przewracać bilbordy reklamowe.

Prosimy o ostrożność !

http://www.meteoelblag.pl

Facebook Comments
No votes yet.
Please wait...

Add a Comment