Będzie nawet 21° – Elbląg ! Kiedy ?

Ilustracja do Tematu ( Google )

/// Ostatnimi czasami wiele mówi się o huraganie Ophelia, w sieci krąży plotka – że nadchodzi nad Polskę kataklizm, wiadomości docierają nawet do czytelników Info Meteo, nic takiego się nie stanie, Ophelia owszem będzie na nas oddziaływać, ale jej położenie doprowadzi do napływu bardzo ciepłych mas powietrza, jak na październik można by rzec nadejdzie wyżowe późne lato ///

Ophelia sunie wschodnią stroną Oceanu Atlantyckiego, po weekendzie znaleźć ma się w okolicy Irlandii i to tam spodziewane są wiatry na Wybrzeżach do 130 km/h.

Szerokim strumieniem znad północnej Afryki ściągnie ona do Europy bardzo ciepłe masy powietrza, podnosząc wartości temperatury powietrza do nawet +24st.C w Polsce.

Na Wybrzeżu i Pomorzu również odczujemy łagodny przebieg jesieni, koniec z wiatrami, koniec z opadami jest już bliski, nawet na chwil kilka powinniśmy zrezygnować z ogrzewania mieszkania, zrobi się tak jak być powinno w Lipcu, oczywiście temperatury nie będą lipcowe bo to już przecież nie ten okres ale temu huraganowi będziemy zawdzięczać nadzwyczaj ciepły okres a nawet nocne staną się znośne.

Do rzeczy.

Sobota i Niedziela zapowiadają się już cieplejsze, padać może jeszcze w pierwszy dzień weekendu po czym deszcze zaczną się wycofywać z naszego regionu, temperatury przez dwie doby oscylować będą na poziomie 15 – 17st.C, dręczyć nas mogą niskie warstwy zachmurzenia, ale wraz z końcem weekendu pogoda będzie się poprawiać.

Maksymalna temperatura powietrza – Sobota

Zachmurzenie – Niska Warstwa

Maksymalna temperatura powietrza – Niedziela

Zachmurzenie – Niska Warstwa

W Poniedziałek po porannych mgłach w regionie niska warstwa zacznie ustępować i odsłoni nam błękit nieba, temperatura wzrośnie do +20st.C  a miejscami przekroczyć ma nawet +21st.C

Podczas gdy Wyspy Brytyjskie zmagać się będą z Wichurami u nas panować ma przepiękna aura.

Jeśli macie wolny Poniedziałek, koniecznie wykorzystajcie go na spacery, na doładowanie energii przed listopadowymi szarugami. Pogoda będzie wręcz wyśmienita.

http://www.meteoelblag.pl