Foto : http://www.faydalarine.com
Natura>lnie

Jaśmin Zimowy – na układ nerwowy

= 612
Foto : http://www.faydalarine.com
Foto : http://www.faydalarine.com

/// Kwiat jaśminu, zwany kwiatem nocy posiada wyjątkowy, słodki zapach pozytywnie wpływający na układ nerwowy. Z kwiatów jaśminu przyrządza się lecznicze napary, a także stanowią one dodatek do innych herbat: czarnej, białej lub zielonej. Wspaniale smakuje zielona herbata jaśminowa: dodatek jaśminu w tej herbacie jest dużo bardziej wyczuwalny niż w mocnej czarnej herbacie, a jej smak jest przyjemny i słodki ///

Z kwiatów jaśminu wyrabia się afrodyzjaki. Używa się je często jako składników wielu napojów miłosnych. Olejki eteryczne o najskuteczniejszym działaniu powstają z kwiatów o śnieżno-białych płatkach zapylanych przez ćmy. Taki właśnie jest jaśmin. 
Kwiaty jaśminowca zawierają farnezol, który to działa spazmolitycznie i uspokajająco.
Herbata jaśminowa relaksuje, zmniejsza napięcie i uspokaja nasz umysł. Łagodzi i przywraca poczucie stabilności emocjonalnej w sytuacji, gdy jesteśmy nadmiernie pobudzeni i wprowadza nas w stan równowagi i harmonii.
Usuwa zmęczenie.
 
Łagodzi ból głowy.
Napar z kwiatów jaśminu działa przeciwzapalnie i antyseptycznie na skórę i błony śluzowe (przemywanie, płukanki, okłady). Surowiec częściowo działa podobnie do kwiatu lipy.
Flawonoidy, w które bogate są kwiaty jaśminu maja aktywność antyagregacyjną, przeciwzapalną, przeciwzakrzepową i antybakteryjną.
Jaśmin wspomaga też leczenie chorób infekcyjnych z wysoką gorączką.
Łagodzi on także skutki porażeń słonecznych, zapaleń spojówek i skóry. 

Dzięki zawartości antyoksydantów, herbata jaśminowa ma również działanie przeciwstarzeniowe.

Jaśmin Zimowy na kamicę nerkową – Shilintong Forte

 Działanie – przeciwbólowe, rozkurczowe, wirusowo i bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne, przeciwpasożytnicze, rozluźnia mięśnie gładkie układu żółciowego i moczowego, działa moczo- i żółciopędnie, uzdrawia wątrobę,
likwiduje nadmiar wody, kwasu moczowego, cholesterolu, ozmiękcza i kruszy kamienie w nerkach, woreczku i przewodach, a następnie delikatnie wydala.
usuwa napady bólowe (kolki), uspokaja ból powstały podczas wypróżniania, niweluje pęcznienie, pędzi piasek, likwiduje zastoiny moczu i żółci.
zwalcza infekcje układu moczowego, zakwasza mocz (niskie pH nie sprzyja bakteriom, zmniejsza przyczepność bakterii do ścian dróg moczowych ( wypłukuje je, wzmacnia odporność dróg moczowych na infekcje.
zvr
Twoja Reakcja