Deszcz zamienimy na lekki mróz, bez śniegu

Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu – Foto : Pixabay

/// Przed nami zmiany w pogodzie, po weekendzie rozbuduje się nad nami układ wysokiego ciśnienia który przytrzyma przynajmniej tydzień, w tym czasie zamiast deszczu zaświeci słońce, ale o śniegu i przyzwoitej pokrywie śnieżnej możemy zapomnieć ///

Do 15 stycznia takie są obecne prognozy zablokowania cyrkulacji atlantyckiej, w żadnym wypadku nie będzie to bardzo silnie mroźny wyż, temperatury w naszej części Polski spadać będą głównie nocami, do minimalnych wartości -5st.C na 2 metrach, przypominamy że w kalendarzu styczeń, o tej porze roku podczas układów wyżowych standardem powinna być temperatura ponad -12st.C nocą i około -6st.C za dnia, w tym przypadku za dnia panować mają wartości od -2 do 0st.C

Układ zacznie rozbudowywać się w Poniedziałek nad Danią, i w tamtej części Europy wędrując nad Skandynawię następnie nad kraje nadbałtyckie przyniesie nam suche osiadające powietrze które wiąże się z pogorszeniem jego jakości.

W związku z tym, że czekają nas rozpogodzenia spadnie też temperatura, to żaden wyż rosyjski i doskonale widać to na mapach synoptycznych gdzie rozpocznie on swoją rozbudowę.

Poniedziałek

Środa

Lepszy rydz niż nic, kilka dni słonecznych ale i chłodniejszych korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Śnieg w wyżu nie spadnie, chyba że nadejdzie mgła czego nie przewidujemy. Do końca najbliższego tygodnia a więc do połowy miesiąca w naszej części Polski sucho i bez jakiegokolwiek opadu.

Pozostaną nam wówczas dwa tygodnie do lutego, a luty sami wiemy i znamy, krótki, ostatni zimowy miesiąc i tyle z zimy.

Chyba czas przywyknąć i spisać sezon zimowy na straty, wszystko wskazuje na to, że wydana prognoza CVS we wrześniu odnośnie zimy 2017 – 2018 sprawdzi się co do joty.

Reasumując aurę na najbliższe tydzień –  chłodno, sucho i nudno …

http://www.meteoelblag.pl