To jak z filmu pojutrze, Zima w USA

Foto : thedailystar.net
Foto : thedailystar.net
Foto : thedailystar.net

/// Nie takiej Zimy oczekiwaliśmy w Europie, nie o takiej marzyli też Amerykanie, podczas gdy w naszej części świata ani widu, ani słychu o białej porze roku tak na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych klimat wygląda zupełnie tak jakby ziścił się scenariusz katastroficznego filmu  ,, Pojutrze ,, ///

Cyklon ,, Bomba ,, tak nazwali amerykanie układ niskiego ciśnienia który sprowadził na wschodzie USA, ale nie tylko bo także na Florydzie najpierw powodzie następnie intensywne opady śniegu a na koniec mróz.

Wszystko to co zalała woda, zamarzło, pod lodem znalazły się auta, budynki, a nawet całe miasteczka, mróz zabija zwierzęta i ludzi, do chwili obecnej z wychłodzenia przez ostatnie dni zmarło 18 osób, dochodzą informacje, że padają rekiny.

The Atlantic White Shark Conservancy responded to a third thresher shark this afternoon in Brewster near Cape Cod Sea…

Opslået af Atlantic White Shark Conservancy på 29. december 2017

 

Niewiarygodne ujęcie słynnego wodospadu Niagara

Mist rises above the brink of the Horseshoe Falls in Niagara Falls, Ont., as cold weather continues through much of the province on Friday,. Photo by Aaron Lynett/CP/ABACAPRESS.COM
Źródło: PAP/Abaca

Jak podaje CNN, w Nowej Anglii silne podmuchy wiatru sprawiły, że woda z oceanu wdarła się do kilku położonych nieopodal miast m.in. Revere, gdzie zamarzając unieruchomiła auta. Niektórzy mieszkańcy zostali uwięzieni w swoich domach i firmach. Na nagraniach, które pojawiły się w mediach społecznościowych widać, z jak wielką prędkością woda wlewała się do amerykańskich miast.

https://www.wprost.pl

Potężne opady śniegu dotarły także do Nowego Jorku.

Best viral videos of the "bombogenesis"

This year started on a freezing and stormy note. Here are some of the best videos from the bomb cyclone that hit the East Coast this week:

Opslået af AccuWeather på 6. januar 2018

 

Mieszkańcy USA, notują obecnie anomalię temperatury o 20 stopni niższą niż być powinno o tej porze roku, z kolei Europejczycy jak nie widzieli długo Zimy tak jej póki co nie ujrzą, chyba że w Górach, na Polskich nizinach przyroda budzi się do życia i pomimo spodziewanego ochłodzenia w najbliższych dniach wcale nie będzie aż tak mroźno jak na styczeń przystało.

http://www.meteoelblag.pl