Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Informacje

Najchłodniejszy poranek tego sezonu, -14°C

Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu – Foto : Pixabay

/// Do -14st.C o godzinie 7:00 obniżyła się temperatura przy gruncie w rejonie Gdańskiego Świbna, -10st.C notowaliśmy praktycznie we wszystkich powiatach Warmii i Mazur, za nami najchłodniejszy poranek tej zimy ///

Wróciła zima, nocą a przede wszystkim nad ranem podczas ustępującego zachmurzenia temperatura spadła dość istotnie w dół mając związek z tak zwaną inwersją radiacyjną.

Ten termin stosowany jest w meteorologii podczas bezwietrznych, wyżowych i bezchmurnych nocy gdy podłoże wypromieniowuje zgromadzone cieplejsze powietrze za dnia do atmosfery, następnie szybko ochładzając i osiadając przy gruncie czego efektem są niższe wartości jakie notujemy głównie w okresach zimowych.

Pomimo prognoz, podczas układów wysokiego ciśnienia i spływu arktycznych mas powietrza z północy nocne temperatury mogą znacznie się różnić od tego co wyliczają nam meteorogramy, tak właśnie było podczas ostatnich kilku godzin.

Temperatura przy gruncie – Dane : Infoclimat.fr

Temperatura na 2 metrach nad ziemią – Dane : Infoclimat.fr

Temperatura Odczuwalna – Dane : Infoclimat.fr

 

Kolejna noc może okazać się również mroźna, największe spadki zanotujemy przy gruncie tam gdzie nie zobaczymy zachmurzenia, a te miejscami może się pojawić głównie w południowej części Mazur.

Kilka raportów od was

Opslået af Anna Loryś på 6. februar 2018

Opslået af Marta Kotłowska på 6. februar 2018

Opslået af Łukasz Pięta på 6. februar 2018

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid