Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Prognoza

Jak długo potrwa zimowa aura ?

Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu – Foto : Pixabay

/// Z zupełnie identyczną sytuacją jak w roku ubiegłym mamy obecnie do czynienia na terenie północnej Polski, po styczniowym kilkudniowym incydencie z zimą, w lutym biała pora roku wróciła na tydzień ///

Tak wygląda anomalia temperatury dla stycznia 2018, widzimy na niej w naszym regionie odchylenia o 2 stopnie wyższe na plus niż być powinny w tym miesiącu, wszystko dlatego że pomimo mrozu który zawitał do nas w połowie miesiąca, reszta dni okazała się nadzwyczaj ciepła, wynik ten ukazuje, że ubiegły miesiąc zapisał się powyżej normy wieloletniej.

http://ems.meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/synanom_total.png

Co z lutym ? Patrząc na dalsze prognozy można napisać, że być może ostatni miesiąc meteorologicznej zimy w końcu okaże się w normie, jest jednak jeszcze za wcześnie by snuć jakiekolwiek potwierdzenia tego faktu, bo sami wiemy, że pogoda lubi nas zaskakiwać, a prognozę można przybliżyć na co najmniej 3 dni do przodu, im dalej w las tym ciemniej jak my to mówimy dlatego skupmy się teraz na najbliższych 72 godzinach włącznie z weekendem.

A ten nie przyniesie nam istotnych zmian, pozostaniemy pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia który dopiero w niedzielę pod wieczór zacznie ustępować, w nocy z niedzieli na poniedziałek spodziewamy się ocieplenia oraz wędrówki frontu atmosferycznego z zachodu na wschód niosącego przede wszystkim słabe lub miejscami umiarkowane opady śniegu.

Do końca niedzieli na minusie lub około 0st.C we wszystkich powiatach północnej Polski, po weekendzie niewykluczone będą wartości plusowe, mróz powoli ale sukcesywnie zacznie ustępować.

Spójrzmy zatem na rozkład temperatury powietrza.

Sobota – Dzień

Noc z soboty na niedzielę – Temperatura minimalna

Niedziela – Dzień

Noc z niedzieli na poniedziałek – Temperatura minimalna

Przez cały weekend nie spodziewamy się opadów śniegu, mają one wkroczyć według dzisiejszych wyliczeń w drugiej części nocy z niedzieli na poniedziałek.

Reasumując, przez najbliższe dwa dni aura zbliżona do tej którą obecnie widzimy za oknami, od nocy z niedzieli na poniedziałek zmiany, ocieplenie, i kontynuacja słabej zimy z plusami za dnia, przymrozkami w nocy. Tak rozpoczniemy kolejny tydzień lutego i przekroczymy jego połowę, warto zaznaczyć, że z dnia na dzień światła słonecznego przybywa nam codziennie więcej o około 4 minuty, to oznacza, że bliżej nam już do wiosny, którą oczywiście powoli zaczynamy wypatrywać 🙂

Wyliczenia : Model – GFS

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid