Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Informacje

Burzowy Pruszcz i Info Meteo latem na tropie Nawałnic

Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu – Foto : Pixabay

/// Od jakiegoś czasu na Północy Polski istnieje lokalny serwis meteorologiczny skupiający społeczność z powiatu Gdańskiego, to właśnie z administratorem tejże strony czyli ,, Burzowy Pruszcz ,, Wiosną i Latem elbląska ekipa podejmować będzie pościgi za niebezpiecznymi formacjami burzowymi, uchylamy wam rąbka tajemnic co może was czekać na naszych stronach ///

Powoli ale sukcesywnie przygotowujemy się do nadejścia sezonu letniego w którym to jak corocznie nasza ekipa szykować będzie działania terenowe w celu fotografii zjawisk atmosferycznych, niekiedy tych najbardziej niebezpiecznych ale nie tylko na terenie północnej Polski.

Jak pewnie pamiętacie z roku ubiegłego pasja za burzami może nas wynieść nawet za granice naszego państwa. W sezonie 2017 odwiedziliśmy Niemcy, Wielkopolskę, Kujawy, Zachód Pomorza.

W tym roku plany są jeszcze bardziej rozbudowane, tym razem szykujemy się na pościgi już nie tylko w Niemczech kiedy zajdzie taka potrzeba ale również na wschód od naszych granic, czyli Litwa – to tam podczas przejścia frontów atmosferycznych z zachodu na wschód komórki burzowe lubią formować się też w większe formacje przybierając postać wielokomórkowych układów.

Pasjonata meteorologii, łowca pogodowych zjawisk, lokalny synoptyk w powiecie gdańskim oraz redaktor i założyciel strony…

Opslået af Burzowy Pruszcz på 31. oktober 2017

CIEKAWOSTKI BURZOWEGO PRUSZCZA #4▪Anvil Crawler – Pajęcza sieć na niebieChyba każdy z nas, choć raz w życiu miał…

Opslået af Burzowy Pruszcz på 27. november 2017

Obie stacje które stawiamy w Pruszczu Gdańskim i Elblągu mają na celu przede wszystkim wyręczać nas wtedy kiedy my będziemy pracować nad ciekawym materiałem w terenie specjalnie dla was.

W kolejnych 7 dniach nasza ekipa czyli w tym momencie już jedna pościgowa łącząca Pruszcz i Elbląg – Adam, Piotr, Łukasz, Mikołaj, Jakub, Ola, Marcin, , Adrian, stanie się posiadaczami dwóch dość ciekawych parametrowo lustrzanek. Stawiamy na jakość i to jakość będzie naszym przewodnikiem w kolejnych miesiącach.

Oczywiście nie zawsze wszyscy w danym momencie będą mogli wyruszyć w teren dlatego jest już nas tak dużo byśmy mogli wybrać się ze sprzętem w każdy dzień z kimś innym gdy pogoda będzie potrzebowała monitoringu, a do monitoringu terenowego również zaopatrzyliśmy się w kieszonkowe stacje pogodowe przybliżające nam aktualne warunki z trasy tj, Anemometr, Barometr, Higrometr, Termometr, taka zabawka 4w1 kosztuje niewiele a przyda się z pewnością gdy będziemy potrzebować sprawdzić stan przyziemnych warunków pogodowych.

Wkrótce także utworzymy dla was mały konkurs w którym będzie można wygrać ,, być pasażerem ,, podczas Burzowego Pościgu, jeśli zatem nie boisz się wrażeń, wychodzisz na zewnątrz wtedy gdy pogoda staje się dynamiczna, to ta nagroda będzie dla ciebie, sprawdzajcie nas na bieżąco a nic powinno umknąć waszej uwadze.

http://www.burzowypruszcz.pl/

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Dodaj komentarz