Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Prognoza

Słaba odwilż, a wkrótce przedwiośnie

Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu – Foto : Pixabay

/// Kończy się nam okres zimowej, mroźnej i śnieżnej aury, przed nami kilka cieplejszych dni, ale niezbyt bogatych w jakiekolwiek opady ///

Poniedziałek, wtorek i środa zapowiadają się w naszej części Polski pochmurno, z niską warstwą zachmurzenia, wzrostem prędkości wiatru do maksymalnie 50 km/h oraz ze znikomym opadem śniegu który zanotujemy w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Rozmywający się front niżu ,, PHILINIE ,, przyniesie nam słabe zmrożone opady które nie powinny istotnie wpłynąć na podniesienie się pokrywy śnieżnej.

W poniedziałek w większości regionów północnej Polski temperatura wzrośnie do +2st.C, najchłodniej będzie zresztą jak zawsze w tego typu przypadkach na Mazurach, tam ocieplenie również dotrze ale słupki rtęci w kolejnych dniach będą zatrzymywać się pobliżu 0st.C

Uczulamy was przed nocnymi warunkami atmosferycznymi, w kolejnych kilkunastu godzinach to co zdoła stopnieć w godzinach południowych, wieczorami będzie zamarzać tworząc miejscami lodowiska, taka sytuacja pomiędzy minusem a plusem potrwa przynajmniej do połowy tygodnia, i najprawdopodobniej wydłuży się na jego drugą połowę.

Temperatura – Poniedziałek

Temperatura – Wtorek

Temperatura – Środa

Powodów do narzekań nie mamy, w naszym regionie Zima choć dość krótka pokazała piękno ze swoich wszystkich stron jakie tylko mogła, kilkudniowy incydent w styczniu plus tydzień mrozu w lutym w zupełności wystarczył byście na naszej stronie byli bardzo aktywni wysyłając nam dziesiątki zdjęć, za wszystkie oczywiście dziękujemy i w razie potrzeb będziemy je publikować na naszym fanpagu.

Zaczynamy wyczekiwać wiosny, ale póki ona nastąpi przed jej wybuchem znajduje się jeszcze pora przejściowa określana w meteorologii jako przedwiośnie. W ciągu roku podobnym  terminem określamy okres pomiędzy jesienią a zimą ,, przedzimie ,, 

Za przedwiośnie przyjmuje się okres roku na styku zimy i wiosny, w którym średnie temperatury powietrza wahają się pomiędzy 0 a 5 °C(z tendencją wzrostową). Opad atmosferyczny jest umiarkowany, zazwyczaj ciekły, a jeśli stały (zamarznięty), to zanikający.

Z dniem 1 marca wkraczamy w meteorologiczną Wiosnę, to właśnie wtedy do wiosny kalendarzowej zostanie nam 21 dni, wówczas taki stan aury będziemy przyjmować określeniem przedwiośnia.

Czekamy z niecierpliwością na Wiosnę, i oby okazała się ona cieplejsza niż jej poprzedniczka z 2017 roku. Śniegu w kwietniu czy maju to my i pewnie wy także notować już nie chcemy, w marcu jak w garncu, zdarzyć się może wszystko a więc przyrodzie można wybaczyć.

Tymczasem delikatne ocieplenie, i nudna, szara aura z zamgleniami, pomimo tygodniowej zimy w lutym ten miesiąc znów będzie chciał się okazać cieplejszym niż powinien być o te porze roku ale na zdecydowane podsumowanie średniej temperatury powietrza z całego miesiąca przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

Wyliczenia : kachelmannwetter.com

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Dodaj komentarz