Nadchodzi ocieplenie – weekend

Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu – Foto : Pixabay

/// Skończyła się meteorologiczna zima, kończy się też okres dwucyfrowych mrozów, jeszcze tylko nocami będziemy notować około -10st.C, ale za dnia zrobi się już dość przyjemnie, pierwsze zmiany poczujemy w weekend jednak na temperatury plusowe zaczekamy do następnego tygodnia ///

Będzie cieplej, ale zdecydowanie wiosenne temperatury odczują przede wszystkim mieszkańcy Polski południowej, tam w kolejnym tygodniu niewykluczone są wartości temperatury dochodzące do +10st.C, u nas na północny odwilż nie powinna być aż tak głęboka, w tym samym czasie od Pomorza po Mazury ujrzymy od +2 do +6st.C.

Zanim nastąpi kolejny tydzień jest jeszcze weekend a ten rysuje się z dość przyjemną aurą, w większości powiatów naszego prognostycznego regionu bez opadów, zarówno w sobotę jak i w niedzielę z coraz wyższymi temperaturami lecz jeszcze pozostającymi na lekkim minusie.

Sobota

Najchłodniejsza  na Mazurach, tam w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci podniosą się do około -7st.C, na pomorzu od -3 do -5st.C, to wszystko przy słabym wietrze z kierunków północno wschodnich.

W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami, miejscami pojawią chmury warstwowe ,, Stratus ,, niewielkie opady śniegu możliwe będą tylko nad Zatoką Gdańską.

Niedziela

Wydaje się być z jeszcze większą ilością słońca, jeśli pojawiać się będzie zachmurzenie to tylko w północnych powiatach Warmii i Mazur oraz nad Zatoką Pucką.

Cieplej, około godziny 13:00 zanotujemy od -1st.C nad samym morzem do minimalnie -4st.C na Mazurach, wiatr słaby zmieniający kierunek ze wschodniego na południowo wschodni i południowy.

Reasumując krótko …

Czeka nas całkiem przyzwoity weekend z powoli rosnącą temperaturą, warto wykorzystać go chociażby spacerując na świeżym powietrzu.

Wyliczenia : Model GFS

http://www.meteoelblag.pl