Nowy Tydzień, postępująca odwilż

/// Skończył się nam zimowy tydzień na sam koniec zimy, kolejne dni zapowiadają się zdecydowanie cieplej, ale też i bardziej wilgotno, od środy zaczną przechodzić nad nami fronty głównie z opadami mieszanymi ///

Już dziś temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia na Pomorzu przekroczyła 0st.C, poniedziałek i wtorek zapowiadają się jeszcze cieplej, oznacza to, że w w przeciągu 72 godzin zanotujemy 20 stopniową różnicę, obecnie panuje niewielki przymrozek, jednak wraz z początkiem nowego tygodnia odwilż rozleje się już po wszystkich powiatach północnej połowy Polski.

Poniedziałek

Na termometrach ujrzymy maksymalnie od 0st.C na Mazurach do +1st.C nad Morzem, zachmurzenie przeważnie niskie z możliwymi rozpogodzeniami, opadów nie spodziewamy się nigdzie, wiatr bardzo słaby z kierunków zmiennych do maksymalnie 10 – 15 km/h.

Temperatura

Zachmurzenie

Noc z poniedziałku na wtorek  wygląda ponownie z niewielkim mrozem, minimalne temperatury powietrza mają obniżyć się do wartości -3, -4st.C.

Wtorek

W pogodzie niewiele się zmieni, no może poza temperaturą, w naszej części Polski należy się liczyć z dużą ilością chmur, ale ,, Jeszcze ,, bez opadów, w ciągu dnia maksymalnie od +1st.C na Warmii i Mazurach do +3st.C nad samym morzem. 

Temperatura

Zachmurzenie

Środa

Zmiany, w naszym kierunku wędrować ma płytki układ niskiego ciśnienia nasuwający się od Polski Centralnej nad Wybrzeże Gdańskie, od rana narastająca warstwa zachmurzenia a z niej niewykluczone będą przelotne opady śniegu i mżawki, głównie padać ma w pierwszej części dnia, w południe na termometrach od 0st.C do +3st.C, najcieplej tym razem w południowej części województwa Warmińsko Mazurskiego.

Zachmurzenie

Temperatura

Środa będzie wstępem do wilgotniejszego okresu jaki czekać ma na nas w drugiej połowie tygodnia, wówczas północna część kraju znaleźć ma się między łagodniejszymi a chłodniejszymi masami powietrza, która pora roku wygra ? Okaże się niebawem.

Życzymy państwu udanego poniedziałku.

Wyliczenia : Model GFS

http://www.meteoelblag.pl