Na Północy Polski weekend chłodny

/// No i można by napisać to standard, podczas gdy na południowym zachodzie Polski termometry wskazać mają powyżej +12st.C tak na północy w sobotę w tym samym czasie zanotujemy +2, +3st.C, nieco lepiej wygląda niedziela ale o tym w środku ///

Polska podzielona termicznie, tak w skrócie zapowiada się pogoda w kolejny marcowy weekend, nasza część Polski pozostanie w dość chłodnej masie powietrza która spłynie do nas dzisiejszego wieczora, w rezultacie różnica w temperaturze pomiędzy Wybrzeżem Gdańskim a Dolnym Śląskiem wyniesie 10st.C, nad morzem cieplej zacznie robić się dopiero w niedzielę, ale zanim zdąży się tu ocieplić, to raczej skończy się weekend i rozpocznie nowy tydzień.

Prosimy nie wierzyć telewizji która zapowiada rychłe nadejście Wiosny pomijając jak zawsze Polskę Północną, wystarczy spojrzeć na proste modele numeryczne które póki co u nas nie wróżą żadnych 16 stopni na plusie.

Opadów spodziewamy się niewiele, ale tak samo ma być też z rozpogodzeniami, od Pomorza po Mazury przez dwa kolejne dni nie widać błękitnego nieba a tylko przejaśnienia i na dodatek pojawiać się one będą lokalnie.

Maksymalna temperatura powietrza – Sobota

Maksymalna temperatura powietrza – Niedziela

To właśnie dopiero w niedzielę wartości jakie możemy ujrzeć na Wybrzeżu, Pomorzu, Żuławach i Warmii maksymalnie mają osiągnąć +8st.C. Jeśli chcemy rzeczywiście poczuć +16st.C musimy wybrać się na granicę Polsko Niemiecką lub zwyczajnie wyjechać do Wrocławia, miasto te ma być w niedzielę jednym z najcieplejszych w Polsce.

Nie ma co też odpalać fajerwerków bo nowy tydzień nie zapowiada się też szczególnie ,, gorąco ,, jak co niektórzy przewidują na podstawie szklanej kuli.

Trwa marzec, wiosna ma jeszcze czas by się rozkręcić, ale tak samo wiosna tak i zima w tym miesiącu mogą się zdarzyć i nikogo dziwić nie powinien ani przymrozek ani dwucyfrowa wartość na plusie, historia zna różne przypadki meteorologiczne, nawet takie gdzie właśnie ten miesiąc owocował w pierwszych większych formacjach burzowych, jeśli dla kogoś jest to nowość, powinien zastanowić się nad własną działalnością w sieci otóż nic nadzwyczajnego przynajmniej my nie widzimy, a ostrzeganie przed mżawką, mgłami, mrozem, czy wiosennymi uderzeniami stało się tematem do zarabiania na zwyczajnym podrysowaniu prognostycznej przyszłości. Nie dajmy się zwariować.

Reasumując krótko – Północna Polska, chłodna sobota – cieplejsza niedziela 

Grafika : WXCHARTS.EU

http://www.meteoelblag.pl