Przedwiośnie na chwilę a później ?

/// Zgodnie z tym co pisaliśmy państwu przed weekendem w naszej części Polski zanim się ociepli, to już będzie widać kolejne ochłodzenie które spodziewane jest w przyszłym tygodniu, przed nami dwie cieplejsze doby następnie sukcesywne ochłodzenie, niewykluczone, że w kolejny weekend spadnie śnieg ///

Obecny weekend na północy Polski nie jest jakimś szczególnie odbiegającym od normy, w sobotę powiat elbląski był najzimniejszym regionem w kraju, niedziela zapisuje się cieplej ale również bez szału, większe rozpogodzenia spodziewane są popołudniu i wieczorem, do +10, +11st.C wzrośnie temperatura powietrza w Poniedziałek i Wtorek.

Będą to dwie najcieplejsze doby, od środy spodziewamy się kolejno ochłodzenia a w okolicy następnej niedzieli będą możliwe opady śniegu.

Sprawdźmy zatem jaką temperaturę powietrza prognozuje dla nas największy globalny model Gfs obejmując okres Poniedziałku –  Środy.

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Póki co nie ma szans na żadną stabilizację pięknej słonecznej pogody, trzeba się liczyć z kolejną wędrówką układów niskiego ciśnienia z systemami frontów, będzie wilgotno, dość wietrznie a w 2 połowie tygodnia również bardziej zimowo na co już teraz was uczulamy.

Rodzaj i natężenie opadów – Weekend 17/18.03.2018 – Wstępna mapa

Grafika : WXCHARTS.EU

http://www.meteoelblag.pl