Załamał się lód, 4 osoby wpadły do wody

/// Nie żyje około 56-letni rowerzysta, pod którym załamał się lód na Jeziorze Zaleskim w Kujawsko-Pomorskiem. Trzy kolejne osoby, które próbowały udzielić mu pomocy, również wpadły do wody jednak ci zdołali się uratować ///

Mężczyzna przechodził przez jezioro. Załamał się pod nim lód. Zobaczył to inny mężczyzna na brzegu – wziął drabinę, ruszył na pomoc i także załamał się pod nim lód. Zobaczyła to kobieta – wzięła drabinę i sytuacja znów była taka sama.

Pod czwartą osobą – również mężczyzną, który ruszył na pomoc bez niczego – lód także się załamał– powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Arkadiusz Piętak.

Ostatnia z osób wydostała się z wody samodzielnie. Dwie kolejne wydostali na powierzchnię strażacy-ochotnicy. Mężczyznę, który jako pierwszy przechodził przez jezioro, wydostali spod lodu strażacy ze Świecia.

Ten mężczyzna, pomimo trwającej kilkadziesiąt minut resuscytacji krążeniowo-oddechowej zmarł

http://www.rmf24.pl

Przestrzegamy wszystkich tych którzy próbują wchodzić na jeszcze zamarznięte jeziora czy inne akweny wodne, obecna pogoda sprzyja roztopom w związku z czym grubość pokrywy lodowej z dnia na dzień ulega roztapianiu się, zdrowy rozsądek i logika przede wszystkim.

http://www.meteoelblag.pl