Wracają opady śniegu, ochłodzenie

/// Jeszcze tylko dziś temperatura powietrza jaką zanotują stacje meteorologiczne w południe powinna zbliżyć się do +8st.C, popołudniu z każdą godziną będzie robić się coraz chłodniej, w nocy z wtorku na środę i w środowy poranek na terenach wyżynnych Pomorza oraz Warmii może się zabielić, słupki rtęci obniżą się do około 0st.C, deszcz zacznie się zamieniać w śnieg ///

Juliya III, właśnie z taką nazwą niżu mamy do czynienia w chwili obecnej, front okluzji przemieszczając się przez Wybrzeże Gdańskie i Pomorze sprowadza opady deszczu o zmiennym, chwilami silniejszym natężeniu, niż wypełniając się wędrując nad Litwę, Łotwę i Estonię wraz z rozbudowującym się układem wyżowym znad Skandynawii w nocy zacznie sprowadzać na północ Polski arktyczne masy powietrza.

Zmieni się kierunek wiatru oraz rodzaj opadu, początkowo śnieg zacznie padać na terenach położonych wyżej niż Żuławy Wiślane tj. Wysoczyzna Elbląska oraz Kaszuby, następnie nad ranem śnieg z deszczem lub sam opad śniegu notować mamy już praktycznie wszędzie.

W ciągu dnia w środę opady będą zanikać.

Niestety temperatura nadal będzie wykazywać tendencję spadkową, jeszcze przed weekendem na Warmii i Mazurach oraz Pomorzu spodziewamy się kilkustopniowego mrozu.

Czyli potwierdza się to o czym pisaliśmy państwu kilka dni temu.

Wraca zima, na jak długo ? Póki co zostawmy ten wątek …

Wyliczenia : Model UM, GFS

http://www.meteoelblag.pl