Oficjalna Prognoza – Boże Narodzenie 2017

Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu – Foto : Pixabay

/// Nadszedł czas by opisać państwu pogodę jaka czekać nas będzie w Święta Bożego Narodzenia, o ociepleniu już wiemy, ale czeka nas jeszcze jedna niespodzianka – Sztorm ? Kiedy ? W Wigilię ///

Mamy fatalne wieści, nie dość, że nie będzie zimowo jak być powinno w ten czas to na domiar złego spodziewamy się przejścia Sztormu o umiarkowanej sile, nad Morzem podmuchy wiatru w Wigilię mogą przekroczyć 80 km/h, a więc wiatr może przewracać lżejsze przedmioty czy ozdoby świąteczne, na lądzie powieje od 60 do 70 km/h, będzie zatem nieprzyjemnie, ale ciepło bo już w niedzielę temperatura podskoczy nawet do blisko +9st.C

Zacznijmy od wiatru, tak przedstawiają się prognozy Wigilijne pod względem podmuchów z kierunków zachodnich.

Będzie wiać, będzie padać, a na Morzu panować ma Sztorm o sile od 8 do 10 stopni w skali beauforta.

Zanim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy warto za wczasu solidnie przymocować ozdoby świąteczne które umieszczamy na zewnątrz.

Po przeanalizowaniu kilku modeli meteorologicznych jesteśmy pewni w 100%, że ani w pierwszy dzień świąt ani w drugi nie zaznamy białych klimatów, po ustąpieniu wigilijnego wiatru nadal pozostawać mamy w wilgotnych ale dość ciepłych jak na grudzień masach powietrza, przez cały okres Bożego Narodzenia będziemy notować wartości od +4 do +9st.C z tym, że najcieplej zapowiada się Niedziela.

A teraz czas na grafikę bez pisania zbędnych ceregieli.

Wigilia

Wietrzna, deszczowa we wszystkich regionach, i coraz cieplejsza – o poranku chłodniej aniżeli o godzinie 21:00, wtedy zanotujemy maksymalne wartości które mogą sięgnąć na Pomorzu nawet +9, +10st.C, silny wiatr z kierunków zachodnich / Pas nadmorski 80 km/h +, na lądzie 60 – 70 km/h, na Mazurach wiatr słabszy do maksymalnie 55 – 60 km/h.

1 dzień świąt

Temperatura bez większych zmian, padać będzie przelotnie ale mniej, najwięcej deszczowych chmur zgromadzić ma się nad północnymi regionami województwa Warmińsko Mazurskiego i nad Zatoką Gdańską, po południu w powiatach południowych Pomorza i Warmii możliwe przejaśnienia wędrujące na północ, wiatr słabszy ale nadal odczuwalny, powieje z południowego zachodu do maksymalnie 55 km/h na lądzie i 60 km/h nad morzem.

2 dzień świąt

Zrobi się nieco chłodniej ale nadal na plusie, tego dnia jeśli popada to deszcz i tylko w zachodnich powiatach województwa Pomorskiego, sytuacja jest jednak jeszcze dość niepewna pod względem opadów, w każdym razie widać krótkotrwałą poprawę pogody i możliwe przejaśnienia głównie w pierwszej części dnia, Wiatr umiarkowany z kierunków południowych i południowo zachodnich do maksymalnie 50 km/h nad Morzem i 40 km/h na lądzie, najsłabiej powieje na Mazurach, tam też według wyliczeń padać na pewno nie będzie.

Reasumując, czeka nas okres ciepłej ale dość wietrznej i wilgotnej aury, dynamiczne zmiany nastąpią w wigilię a skończą się popołudniu w pierwszy dzień świąt, 2 dzień spokojniejszy i nieco pogodniejszy, mimo niesprzyjającej aury mamy nadzieję, że Święta Bożego Narodzenia spędzicie państwo w rodzinnej atmosferze i spokoju, czego wszystkim wam życzymy.

Czy to święta czy też nie my będziemy do waszej dyspozycji a o wszystkich możliwych zmianach będziemy informować na naszym fanpagu.

Wyliczenia : Model Gfs, Grafika Info Meteo – Elbląg

http://www.meteoelblag.pl