27.07.2018 – Całkowite i najdłuższe Zaćmienie Księżyca

Ilustracja do Tematu - Google
Ilustracja do Tematu - Google
Ilustracja do Tematu – Google

/// W tym roku czeka nas wydarzenie astronomiczne jakiego nie widzieliśmy od dawna, całkowite zaćmienie księżyca, będzie widoczne nie tylko z Polski ale z terytorium całej Europy ///

Lipcowe centralne zaćmienie Księżyca będzie czymś, czego nie można przegapić, 27 lipca zaobserwujemy całkowite zaćmienie naszego satelity i chociaż największych wizualnych wrażeń mogą spodziewać się mieszkańcy wschodniej Afryki i Azji, to w Polsce również zobaczymy sporo.

W całym 2018 roku wystąpi więcej zaćmień Słońca i Księżyca niż zwykle, a jedno z nich – zaćmienie Księżyca w dniu 27 lipca – będzie najdłuższym takim wydarzeniem astronomicznym w ciągu najbliższych 100 lat widoczne z Polski i w fazie całkowitej potrwa aż godzinę i 43 minuty! 

Koniecznie zapiszcie sobie datę w kalendarzu, miejmy nadzieję, że latem pogoda będzie zdecydowanie korzystniejsza i pozwoli nam na obserwację najdłuższego zaćmienia księżyca którego za naszego życia już nie doświadczymy.

Tak wyglądały półcieniowe zaćmienia księżyca w roku 2017 – Foto : Info Meteo

#FullMoon #Elbląg #EclipseSieć Obserwatorów Burz, Polscy Łowcy Burz, Twoja Pogoda, Meteo Europe, Severe Weather…

Opslået af Info Meteo – Elbląg på 10. februar 2017

Astronomiczny wieczór #Elbląg #Zaćmienie #KsiężycPosiadacie swoje zdobycze ? Pochwalcie się nimi w komentarzu, czekamy !Foto : Info Meteo

Opslået af Info Meteo – Elbląg på 7. august 2017

Źródło

http://zmianynaziemi.pl