Prognoza Pogody – Weekend

Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu - Foto : Pixabay
Ilustracja do Tematu – Foto : Pixabay

/// Znamy już prognozę pogody na piątek i noc z piątku na sobotę, a co nas czeka w kolejnych dwóch dniach, czy mamy szansę na słońce czy wręcz przeciwnie ? ///

Po opadach śniegu i śniegu z deszczem jakie mają przewędrować dzisiejszego dnia przez północną Polskę w weekend nic nowego się nie powinno wydarzyć.

Zacznijmy od tego, że zanim nastąpi kolejne ochłodzenie jakie jest spodziewane na początku przyszłego tygodnia, temperatury przez dwie kolejne doby balansować mają w pobliżu 0st.C, +3st.C, nie pozbędziemy się chmur.

W sobotę może z nich w wielu miejscach przelotnie popadać deszcz, deszcz ze śniegiem i krupa śnieżna.

Temperatura Powietrza 

To co spadnie z pewnością długo na powierzchni ziemi się nie utrzyma, pozostaniemy na lekkim plusie do wieczora kiedy to znów temperatura obniży się w okolice -1, -2st.C

Drobny opad śniegu na Wybrzeżu Gdańskim podziewany jest także w nocy z soboty na niedzielę.

W niedzielę znów więcej chmur niż słońca, choć niewykluczone będą przejaśnienia, głównie w drugiej części dnia wędrujące od Bałtyku nad ląd, tego dnia o ile coś popada to śnieg i przed południem nad Zalewem Wiślanym a popołudniu na Mazurach, prognozowany opad ma być znikomy ograniczony lokalnością który nie wystąpi wszędzie.

Temperatura Powietrza

Noc z niedzieli na poniedziałek zapowiada się już chłodniej z kilkustopniowym mrozem we wszystkich powiatach północnej połowy Polski. Zanotujemy średnio od -2st.C na Pomorzu do -4st.C we wschodniej części Mazur.

Warto jeszcze napomknąć temat ataku zimy który przewija się przez stacje telewizyjne od grudnia 2017 roku 

🙂

 Żadnych 20 stopniowych mrozów nie przewidujemy.

Zrobi się chłodno głównie nocami ale pozostaniemy w normie dla lutego, oczywiście większość z was czeka już na napływ cieplejszych i zdecydowanie łagodniejszych mas powietrza ale póki co musimy uzbroić się w cierpliwość. W kolejnym tygodniu na pewno ich nie poczujemy.

Wszelkie zmiany w prognozach jak zawsze śledzić możecie na naszym fanpagu, zachęcamy was do sprawdzania go na bieżąco.

Wyliczenia : Model – UM, Model – GFS