Łóżko chroniące przed Trzęsieniem Ziemi

Ilustracja do Tematu - Foto : Tuotrodiario.hola.com
Ilustracja do Tematu – Foto : Tuotrodiario.hola.com

/// Made in China, ale czy rzeczywiście ? Pewien Chińczyk postanowił zbudować zabezpieczenie które uchroni człowieka przed walącymi się w skutek trzęsienia ziemi budynkami ///

Za powstanie tego nietypowego zabezpieczenia odpowiedzialny jest wynalazca Wang Wenxi.

Materac łóżka umiejscowiony jest na wielkiej skrzyni, która posiada specjalne sensory reagujące na wszelkie poruszanie się gruntu i aktywność sejsmologiczną. Gdy to nastąpi, materac automatycznie „zjeżdża” do środka skrzyni za pomocą specjalnego mechanizmu. Wieko skrzyni się zamyka i w ten sposób śpiąca osoba jest chroniona.

Skrzynia jest skonstruowana z ultra wytrzymałych materiałów, które zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najsilniejszych wstrząsów. Konstrukcja jednak może być problemem dla osób cierpiących na klaustrofobię, ponieważ środek skrzyni nie zapewnia wielkiego komfortu i przestrzeni.

Dla Chińczyków trzęsienia ziemi są dość powszechnym zjawiskiem, z którym muszą sobie jakoś radzić. Jak dotąd w największym trzęsieniu ziemi w Chinach zginęło około 68 tys. osób z powodu obrażeń odniesionych przez walące się budynki. Z tego powodu wynalazek chińskiego konstruktora nie dość, że może stać się hitem sprzedażowym w państwie środka, ale może uratować wiele istnień ludzkich.

Źródło

http://lajt.co.uk

Skomentuj ...

Dodaj komentarz