Zamień chemiczny krem z filtrem na naturalny

/// Zbliża się sezon urlopowy, warto zadbać o skórę wystawioną na promienie słoneczne w formie naturalnej, korzystaliście już z takich filtrów ? Są zupełnie nie szkodliwe, w porównaniu do kremów jakimi możemy się zaopatrzyć w każdym markecie ///

,, Daliśmy sobie wmówić (jako społeczeństwo), że przed słońcem trzeba się chronić i stosować kremy z filtrami, aby uchronić się przed nowotworami skóry. Tak naprawdę najbardziej możesz sobie zaszkodzić nakładając na skórę wszelkiego rodzaju komercyjne, kremy, balsamy i filtry przeciwsłoneczne – popatrz na ich skład – czy na pewno chcesz mieć to wszystko na skórze?? Prawda jest taka, że takie specyfiki są najbardziej szkodliwe i mogą powodować niebezpieczne nowotwory skóry ,,

Wcale nie potrzebujesz chemicznych filtrów UV. W przyrodzie jest wiele całkowicie naturalnych substancji chroniących przed oparzeniami słonecznymi.

Oleje palmowe – wszystkie oleje palmowe (olej kokosowy 2-4 SPF, olej palmowy, masło shea 3-6 SPF) posiadają naturalne filtry przeciwsłoneczne, blokują około 20% promieni słonecznych. Wystarczy posmarować nimi ciało przed wyjściem na słońce.

Foto : Pixabay
Foto : Pixabay

Oleje – będące wyciągiem z roślin mają bardzo wiele dobroczynnych właściwości, bardzo wiele z nich znakomicie działa jako naturalny filtr przeciwsłoneczny. Poniżej znajdziesz kilka olejów o najsilniejszym działaniu przeciwsłonecznym:

olej z pestek malin – 28-50 SPF

olej marchewkowy – 38-40 SPF

olej z kiełków pszenicy – 20 SPF

olej sojowy – 10 SPF

oliwa z oliwek – 2-8 SPF

olej awokado – 4-15 SPF

olej macadamia – 6 SPF

olej ze słodkich migdałowy – 5 SPF

SPF to stopień ochrony przeciwsłonecznej przed promieniami UV. Wskaźnik ten mówi, o ile dłużej można przebywać na słońcu z warstwą ochronną do momentu wystąpienia poparzeń, w porównaniu do czasu bez warstwy ochronnej. Czas bezpiecznego przebywania na słońcu zależy nie tylko od użytego filtra, ale także od rodzaju skóry i intensywności promieni słonecznych.

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

Źródło 

https://naturalnienaturalni.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz