Uff jak gorąco, +41.1st.C / Komunikacja miejska – Elbląg

/// Zgodnie z obietnicą w pierwszy dzień drugiej fali upałów wybraliśmy się w teren z podręcznym przyrządem do mierzenia temperatury i wilgotności by wykonać pomiar w taborze jakim dysponuje komunikacja miejska w Elblągu, oto wyniki ///

Na pierwszy rzut poszła linia nr 1 wystarczyło usiąść w słońcu by wartości gwałtownie rosły i w zasadzie rosły by dalej ale postanowiliśmy zmienić miejsce, po prostu zrobiło się tam nie do zniesienia.

+41.1st.C gdybyśmy jechali dłużej zapewne wzrosła by do około 50, co najmniej dziwnym był fakt zamkniętego nawiewu w tylnej części omawianego tramwaju.

Współczujemy tym którzy zmuszeni byli jechać dalej.

Wsiadając do kolejnego tramwaju tym razem linii nr 4 zmierzyliśmy temperaturę w cieniu i tu wielkiego zaskoczenia nie było.

Oscylowała ona w granicy +35 +37.7st.C 

Będąc już przy dworcu PKP, chcieliśmy bardzo podziękować / w sumie nie wiemy komu 🙂 / za rozstawienie kurtyny wodnej, uratowało nas to przed przegrzaniem.

Sauny nam było mało tak więc ruszyliśmy linią nr 13, a tu znów temperatury wzrosły do blisko +40st.C osiągając +39.4st.C uwaga, w cieniu … o godzinie 16.40.

W tym wozie górne nawiewy również zostały zamknięte – krótkie pytanie ? Czy pasażerowie mają się udusić ? Skąd takie praktyki ? to już dramat ! ciśnienie się tylko podniosło i zakończyliśmy tą wycieczkę taką oto fotografią ….

Dziś temperatura maksymalna podniosła się w Elblągu i powiecie elbląskim do około +30st.C, w czwartek przekroczyć może +33st.C co w konsekwencji doprowadzi do jeszcze wyższych skoków na liniach przede wszystkim tramwajowych, czy tak powinna wyglądać komunikacja miejska ? Czy stary tabor już dawno widnieć powinien na złomie ?

Bilet godzinny kosztuje bagatela 3.40.

Dajcie znać co o tym sądzicie

http://www.meteoelblag.pl