Elena szaleje w Europie, 144 km/h – Norwegia / Hamburg – 1 osoba ranna

/// Zmiana pogody jest już coraz bliżej bram Wisły, przez Polskę z zachodu na wschód wędruje przedfrontowa linia zbieżności wiatru, na niej rozwijają się krótkotrwałe burze które przede wszystkim występują nad Bałtykiem w województwie Zachodniopomorskim, do Wybrzeża Gdańskiego front dotrze za około 4 godziny ///

Tak wygląda najnowsza prognoza opadów dla Pomorza i Warmii – godziny 21:00 – 3:00

Najwięcej opadów o charakterze konwekcyjnym w weekend spodziewane jest w północnej części Pomorza, tam też przez kolejną dobę będą mogły występować burze z wbudowanymi szkwałami o sile od 60 do 80 km/h.

Sobota

Jednak nasz umiarkowany Sztorm to pikuś do tego co obecnie dzieje się na Morzu Północnym, zapowiadany niż Elena dociera nad Norwegię, kilka godzin temu bardzo mocno wiało w północnej części Danii.

Największy poryw odnotowała stacja Gullfax Platform – 144 km/h.

Silny szkwał związany z wędrówką chłodnego frontu niżu Elena przewędrował też przez Północne Niemcy, w Hamburgu nie obyło się bez zniszczeń. Ranny został kierowca ciężarówki na którą spadły kontenery w jednej z fim wysyłkowych.

Wiatr łamie drzewa. te spadają na drogi tarasując je.

Tak gwałtowne podmuchy Eleny nie grożą naszej części Wybrzeża i Pomorza jednak podczas przejścia szkwału związanego z wymianą mas powietrza na froncie chłodnym należy zachować ostrożność, tym bardziej że zmiana pogody nadejdzie tuż po zmroku.

Zdjęcia : Wetteronline

Dane : Weatheronline

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

 

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid