Nadciąga ,, Jessika ,, nocą Wichury

/// Przed nami dynamiczne godziny w pogodzie, w naszym kierunku pędzi Jessika, przyniesie Sztorm i gwałtowny spadek ciśnienia atmosferycznego ///

Nocą przez Bałtyk z zachodu na wschód przemieszczać się będzie aktywny układ niskiego ciśnienia doprowadzając do Wichur przede wszystkim w pasie nadmorskim gdzie niewykluczone są pojedyncze porywy wiatru z sektora zachodniego i północno zachodniego przekraczające 90 km/h, fala wiatru przetoczy się przez całą północną Polskę jednak najsilniej będzie wiać podczas przemieszczania się struktur opadowych, uwaga ! dziś czeka nas gwałtowny spadek ciśnienia, w 12 godzin o 15 hektopaskali.

Niewykluczone są burze podczas których wiatr może być znacznie silniejszy niż przewidują modele meteorologiczne w związku z czym apelujemy do państwa o zabezpieczenie luźnych przedmiotów, nie stawianie aut pod drzewami oraz unikanie w nocy podróży głównie na Pomorzu.

Najsilniejszy wiatr wystąpi w 2 części nocy i nad ranem po czym jego siła osłabnie ale nie oznacza to, że nie będzie wiać nadal, w środę do godzin popołudniowych na Bałtyku panować będzie Sztorm o sile do 9 – 10 stopni w skali beauforta.

Najwięcej mieszanki konwekcyjnej / deszcz, krupa śnieżna, drobny grad / spodziewamy się w godzinach 1:00 – 8:00, im bliżej środowego popołudnia tym więcej pogodnego nieba ale sam wiatr ostatecznie uspokoi się dopiero w godzinach wieczornych.

Aktualne Ostrzeżenia

Wyliczenia : Model UM

Zdjęcie Ilustracyjne : Info Meteo – Elbląg

http://www.meteoelblag.pl