Nadal sucho – Nowy Tydzień

/// Rozpoczynamy kolejny tydzień października który w świetle najnowszych prognoz nadal wygląda sucho, wyż rosyjski imieniem Wiktor osłabnie ale w jego miejsce wkroczy mniejszy układ wyżowy znad zachodniej Europy ///

Taka przebudowa baryczna oznacza dla nas nadal przewagę słonecznej i suchej aury której nie zabraknie przynajmniej do czwartku włącznie, nie mniej z dnia na dzień zacznie robić się nieco chłodniej, ochłodzenie odczujemy przede wszystkim w drugiej połowie tygodnia kiedy wiatr zmieni kierunek z południowego na północno zachodni.

W ostatnich kilkunastu dniach w pogodzie nie dzieje się nic nadzwyczajnego co by mogło przykuć naszą uwagę, jeśli trend ten się utrzyma, to 1 listopada jadąc na groby bliskich będziemy notować wartości temperatury przekraczającej dalej +10, +11st.C co znów jak na ten okres w roku będzie anomalią na plus.

Krótko mówiąc cały rok uśredniając chce zapisać się jako jeden z najbardziej ciepłych w historii polskiej meteorologii i wcale nie ma powodów do radości, w Arktyce na chwilę obecną silnych mrozów brak.

PONIŻEJ NAJNOWSZA PROGNOZA ANOMALII TEMPERATURY DLA PÓŁKULI PÓŁNOCNEJ – 16.10.18

Zwróćcie państwo uwagę na cieplejszą Europę i kolejno chłodniejszy kontynent Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Co z deszczem ?

Najbliższe opady deszczu mogą wkroczyć do nas w sobotę lub w niedzielę ale i tu trzeba postawić znak zapytania i obserwować modele numeryczne gdyż nic póki co nie jest jeszcze pewne.

Poniedziałek, Wtorek, Środa i Czwartek pogodne, jeśli pojawią się chmury to niegroźne, nocami niewykluczone mgły i zamglenia głównie w obniżeniach terenu oraz w bliskości zbiorników wodnych, temperatura przez kolejne 4 doby wahać się będzie od +18st.C nad samym morzem do +21st.C w głębi lądu na Kociewiu, Powiślu i Warmii.

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Większe ochłodzenie czekać nas będzie przed weekendem, wówczas maksymalna temperatura powietrza podnosić się będzie do +13st.C nad Bałtykiem i +14, +15st.C na Żuławach i Warmii. W weekend najprawdopodobniej zrobi się jeszcze bardziej rześko ale tak jak napisaliśmy państwu wyżej nie wiadomo czy cokolwiek popada, prognozy odnośnie spodziewanej wymiany mas powietrza powinny wyklarować się w kolejnych dniach.

Bardziej stawiamy na ochłodzenie / NA SUCHO / A SAME OPADY BYĆ MOŻE DOTRĄ DO NAS DOPIERO W NASTĘPNY PONIEDZIAŁEK

Wyliczenia : Model GFS, WXCHARTS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

 

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid