Weekend – chłodny i wietrzny

/// Z danych telemetrycznych IMGW wynika, że wczorajsza wichura osiągała prędkość nawet 102 km/h, tak było między innymi w Porcie Północnym w Gdańsku, wiatr z podobną siłą uderzył w Mierzeję Wiślaną stąd też wzburzony Bałtyk zgodnie z prognozą rozkołysał się do blisko 5 – 6 metrów po wschodniej części Zatoki zalewając tym samym plaże od Sobieszewa przez Krynicę Morską po Piaski ///

W weekend nadal wietrznie i z przelotnymi opadami deszczu, głównie w sobotę, dziś przemieszcza się nad nami umiarkowanie aktywny układ niskiego ciśnienia ,, Tina ,, przynoszący od rana przelotne opady deszczu a popołudniu również silniejszy wiatr  z sektora północno zachodniego który osiągać będzie prędkości 60 – 70 km/h przede wszystkim nad morzem, w piątek na jego miejsce wkroczy następny niż przemieszczający się po południowej stronie morza bałtyckiego ,, Uta ,,

Piątek
Przelotne słabe opady deszczu a temperatura bez większych zmian, od +10st.C na Warmii i Mazurach do +12st.C nad Zatoką Gdańską, wiatr umiarkowany południowo zachodni popołudniu zwiększający prędkość do 50 km/h.
Sobota
Wietrzna głównie w pierwszej części dnia, nad morzem maksymalne podmuchy osiągną prędkość 70 km/h, na pozostałym obszarze od 50 do 60 km/h, powieje z zachodu. Deszcz padać ma z przerwami ale wystąpią też przejaśnienia, najwięcej wilgoci pozostanie nad województwem Warmińsko Mazurskim.
Niedziela
Kolejne ochłodzenie, spadek temperatury odnotują wszystkie powiaty na północy Polski, spodziewamy się wartości osiągających maksymalnie +7st.C +8st.C nad Zatoką Gdańską i +5st.C, +6st.C na Warmii i Mazurach.
Niedzielno poniedziałkowe ochłodzenie może okazać się dość znaczne ale krótkotrwałe, niewykluczone – że miejscami nad ranem w Poniedziałek na Warmii i Mazurach będzie mógł popadać śnieg z deszczem, zaś nad Zatoką Gdańską wzrośnie znów prędkość wiatru tym razem z niekorzystnego kierunku dla Trójmiasta.
Północno wschodnie i wschodnie podmuchy mogą osiągnąć prędkość 80 km/h, co oznacza falowanie Bałtyku wprost na plaże od Gdyni po Gdańsk.
Do tego czasu prognozy mogą jeszcze ulec istotnej zmianie o czym będziemy państwa informować za pośrednictwem naszego fanpaga.
Wyliczenia : Model GFS, ECMWF
Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay
Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid