Czeka nas gwałtowny skok temperatury

/// Najbliższej nocy i nad ranem w poniedziałek od Elbląga po Mazury prognozowane są opady mieszane od deszczu po śnieg, z kolei we wtorek zrobi się tak ciepło jak w środku wiosny, wszystko za sprawą dynamicznej wymiany mas powietrza ///

Obecnie z południowego zachodu na północny wschód Polski przemieszcza się strefa słabych opadów deszczu, w ciągu nocy dojdzie do jej intensyfikacji oraz mieszania się deszczu ze śniegiem głównie na wschód od Wisły, na Pomorzu jeśli  cokolwiek popada to tylko nad samym morzem oraz w południowych i południowo zachodnich powiatach z tym że bliżej Bałtyku ma być to tylko sam deszcz.

Niewykluczone, że pomiędzy godzinami 4:00 – 7:00 na wyższych terenach lokalnie się zabieli.

Wiatr, ten w godzinach porannych powieje z sektora północno wschodniego i wschodniego do maksymalnie 65 km/h nad Zatoką Gdańską.

Sam Poniedziałek okazać ma się w naszym regionie ponury i chłodny z maksymalnymi wartościami w ciągu dnia około +4, +5st.C, im bliżej południa i popołudnia tym opady znad Warmii i Mazur powinny się wycofywać.

Prosimy spojrzeć na potężny kontrast termiczny pomiędzy północną a południową Polską, blisko 20 stopni różnicy !

Wtorek

Trudno w to uwierzyć ale być może nad Zatoką Gdańską i pojezierzem Iławskim temperatura wzrośnie do +20st.C, w ciągu 24 godzin wzrośnie ona aż o 15 stopni ! Ciepło zrobi się już wszędzie.

Nie będzie jednak tak pogodnie jakbyśmy sobie tego życzyli, popołudniu niewykluczone są opady deszczu przemieszczające się od południowego zachodu na północny wschód naszego regionu.

Środa

Ostatni dzień października ponownie chłodniejszy ale nie zimny, tym razem dużo pogodnego nieba, dopiero w godzinach popołudniowych więcej chmur powinno zacząć zbierać się nad Pomorzem, padać nie będzie.

Temperatura od +12st.C nad Morzem do +14st.C na Warmii i Mazurach.

Temp 2 m / GFS

Zachmurzenie

Oficjalna prognoza pogody na Wszystkich Świętych pojawi się w osobnym artykule który zostanie opublikowany najpóźniej we wtorkowy wieczór.

Wyliczenia : WXCHARTS.EU

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixbay

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid