Wszystkich Świętych, nawet +15°C

/// Ponury, mokry, chłodny lub wietrzny ? Nie tym razem, tegoroczny dzień 1 listopada zapisze się tak ciepło jak w środku wiosny ///

Nie dość, że będzie ciepło to na dodatek z dużą ilością pogodnego nieba.

Skąd tak wysokie wartości na termometrach na przełomie tegorocznego października i listopada ? Odpowiedź jest bardzo prosta, we wtorek przez zachodnią Europę znad Morza Tyreńskiego w kierunku Danii przemieszczał się aktywny układ niskiego ciśnienia VAIA.

W środę znajdzie się on aż nad Skandynawią, z południa kontynentu do środkowej i wschodniej Europy ściągnął on zwrotnikowe masy powietrza podnoszące maksymalne temperatury powietrza w Polsce do około +20st.C lokalnie przekraczając tą wartość.

W środę zrobi się nieco chłodniej ale w czwartek ponownie zacznie się ocieplać.

Temperatura maksymalna – Środa

Temperatura maksymalna – Czwartek

Oba najbliższe dni w naszym regionie czyli od Kaszub, Pomorza przez Żuławy po Warmię i Mazury bez opadów z dużą ilością słońca, jedynym minusem ciepłej i stabilnej aury mogą być mgły które nocami i o porankach mogą rozwijać się przede wszystkim w zagłębieniach terenu oraz w okolicach zbiorników wodnych i utrzymywać się do przedpołudnia. Wiatr się wyciszy w związku z czym odczuwalna temperatura będzie znacznie wyższa niż tą którą pokażą nasze termometry.

Wyliczenia : Model GFS, WXCHARTS.EU

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid