Pierwszy weekend listopada / Prognoza

/// Z przewagą pochmurnego nieba, może słabo popadać – deszcz  ///

Od kilku dni znajdujemy się ponownie w blokadzie antycyklonalnej którą zapewniają nam przemieszczające się z południa na północny wschód kliny i układy wyżowe, jest ciepło i słonecznie, Piątek bez zmian.

Dziś maksymalna temperatura powietrza nie będzie różnić się od tej którą notowaliśmy wczoraj, na niebie dużo rozpogodzeń zaś popołudniu nasuwać się zacznie najpierw wysoka następnie średnia warstwa zachmurzenia, padać nie będzie. Średnio od +13 do +14st.C / Pomorze – Warmia.

Sobota

Chłodniejsza za sprawą zachmurzenia związanego z wędrówką słabego rozmywającego się frontu atmosferycznego, przed południem lub nad ranem może słabo popadać, Temperatura wszędzie zbliżona od +10st.C na Warmii i Mazurach do +11st.C nad Zatoką Gdańską.

Zachmurzenie

Temperatura

W nocy z soboty na niedzielę prognozowane są mgły, mogą one ograniczać widoczność lokalnie do 100 metrów.

Niedziela

Krótko mówiąc miejscami zgniła, pomimo rozbudowującego się układu wyżowego znad Niemiec niska warstwa zachmurzenia może pozostać z nami przez większą część dnia w związku z czym temperatura maksymalna na Mazurach nie przekroczy +10st.C zaś na Pomorzu zatrzyma się na tej wartości.  Padać nie powinno nigdzie.

Jeśli prognozy średnioterminowe nie ulegną zmianie to do połowy listopada będziemy pozostawać w monotonnej aurze przynoszącej nam słaby wiatr, dość ciepłe jak na ten miesiąc masy powietrza ale też mgły i niską warstwę stratus której tak bardzo nie lubimy. 

Wyliczenia : WXCHARTS.EU

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid