Przedzimie tak / Zima nie, Nowy Tydzień znów wyż

/// Pierwsza połowa nowego tygodnia bez większych zmian w pogodzie, pozostawać będziemy przede wszystkim pod panowaniem układów wysokiego ciśnienia z normą w temperaturze dla obecnego okresu, Jak na razie nie ma szans na opady śniegu, mróz jeśli będzie się pojawiać to jedynie nocami, w ciągu dnia nadal na plusie ///

Nowy tydzień nie przyniesie zmian w pogodzie, raz będzie cieplej raz chłodniej a wyże znad Skandynawii ponownie dadzą o sobie znać w naszym regionie odpychając wszelakie opady, jeśli popada to jedynie w poniedziałek nad Zatoką Gdańską, deszcz lub słaby opad mieszany, w inne dni przynajmniej do czwartku sucho z nocnymi przymrozkami do -5st.C  grunt, zaś w najcieplejszych momentach dnia od +2st.C do +5st.C

Poniedziałek

Możliwe niewielkie opady deszczu  głównie o poranku i tylko nad Zatoką Gdańską, wszędzie indziej pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Od +4st.C na Mazurach do +6st.C w północnej części Pomorza.

Zachmurzenie

Temperatura

Wtorek

Od Pomorza po Mazury bez opadów, nieco chłodniej – około południa maksymalne wartości powinny wzrosnąć do +2st.C na Mazurach i około +3st.C nad Zatoką Gdańską.

Zachmurzenie

Temperatura

W nocy z wtorku na środę z południa na północ przemieszczać się będzie słabo aktywny front atmosferyczny niosąc drobne opady śniegu, rozbudowujący się kolejny układ wyżowy nad północno wschodnią Europą doprowadzić ma do jego wyparowania efektem czego do nas jeśli cokolwiek dotrze to jedynie zwiększona ilość zachmurzenia warstwowego. 

Środa

 Najprawdopodobniej na Mazurach 0st.C utrzyma się przez cały dzień, nad resztą województwa Warmińsko Mazurskiego od +1st.C do +2st.C, podobną temperaturę ujrzą mieszkańcy Pomorza, wszędzie sucho i bez opadów z przemieszczającymi się strefami zachmurzenia piętra średniego.

Zachmurzenie

Temperatura

Co czeka nas w drugiej połowie tygodnia ?, kontynuacja przedzimia, należy jeszcze napisać państwu, że żadnych ataków zimy się nie spodziewamy.

Wyliczenia globalnych modeli meteo można traktować na poważnie jedynie na 3 do 5 dni maksymalnie, wszystkie inne wróżby na 14 dni do przodu to już loteria, przypominamy że kilka dni temu opublikowane zostały w sieci wpisy o nawet -20st.C pod koniec miesiąca.

Tymczasem prognozy te zostały dziś zdegradowane do kilku stopni poniżej zera i to nocami. 

Wyliczenia : WXCHARTS.EU

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid