Zima czy jesień ? / Nowy Tydzień – Prognoza

/// Wraca cyrkulacja Strefowa – Atlantycka, ale można rzec dość nudna, spodziewamy się przede wszystkim przejścia kilku frontów atmosferycznych podczas których należy się liczyć z najróżniejszym rodzajem opadów od deszczu po śnieg ///

Z początkiem tygodnia na pewno będzie to tylko deszcz bo i temperatura podskoczy do blisko +7st.C, +8st.C tak ma się stać w Poniedziałek, od środy zacznie robić się stopniowo chłodniej w związku z czym w drugiej połowie nadchodzącego tygodnia podczas przemieszczania się stref wilgoci miejscami na kilka godzin głównie na terenach wyżynnych będzie mogło się zabielić, śnieg jeśli spadnie nie poleży długo, przynajmniej przez najbliższe 7 dni całodobowego mrozu się nie spodziewamy co oznacza, że zamiast typowo zimowego miesiąca jakim jest grudzień pogoda będzie przypominać prawdziwie szary listopad, niezdecydowaną późną jesień.

Front ciepły z opadami deszczu wkroczy nad Pomorze przemieszczając się na wschód już w nocy z niedzieli na Poniedziałek, do poniedziałkowego poranka powinno rozpadać się w większości powiatów, deszczu nie spadnie dużo, średnio od 2 do 5 mm. Na Mazurach niewykluczone opady mieszane.

Poniedziałek pochmurny, możliwe opady deszczu głównie przed południem w województwie Warmińsko Mazurskim. W drugiej części dnia nad Pomorze wkroczy kolejny ciepły front atmosferyczny niosąc przelotne opady deszczu.

Zachmurzenie

Temperatura

We wtorek rano z zachodu na wschód wędrować będzie następna strefa z opadami deszczu o zmiennym natężeniu związana tym razem z frontem chłodnym. Wieczorem nad Zatoką Gdańską niewykluczona konwekcja.

Zachmurzenie

Temperatura

 Środa najprawdopodobniej okaże się dniem przejściowym pomiędzy opadami, zrobi się nieco chłodniej, temperatura maksymalna powinna się podnieść do +2st.C, +3st.C na Warmii i Mazurach i około +5st.C nad Zatoką Gdańską.

 Niestety nie można zapewnić 100 % pewności czy aby okaże się ona sucha z przejaśnieniami, kilka modeli numerycznych tak też twierdzi, ale jest też prognoza opadów mieszanych i rozbieżności pomiędzy obliczeniami dlatego też od środy do końca tygodnia na naszym fb przedstawiać będziemy państwu prognozy jedynie na dzień na przód.

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Chcesz wesprzeć naszą zrzutkę ? Więcej info poniżej.

Dziękujemy państwu za dotychczasowe wpłaty

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid