W czwartek – 06.12.18 / wieczorem / miejscami zrobi się biało

/// Przed nami kolejna zmiana pogody, póki co trwa zgnilizna i to w dosłownym znaczeniu tego słowa, środa będzie jedynym dniem gdzie się wypogodzi ale też i ochłodzi, nocą ze środy na czwartek prognozowane są przymrozki a co w sam czwartek ? ///

Dzień Świętego Mikołaja rozpoczniemy pogodnie ale z nasuwającym się od północnego zachodu i zachodu zachmurzeniem kłębiasto warstwowym, w związku z tym, że po środowym ochłodzeniu temperatury maksymalne zatrzymają się w pobliżu +2st.C, wieczorem podczas nasuwania się frontu atmosferycznego związanego z płytkim niżem znad Bałtyku spodziewamy się początkowo opadów śniegu który będzie ciężki i lepki.

Model ICON

Model – ARPEGE

Model – GFS

Najwięcej białych klimatów ujrzą mieszkańcy województwa Warmińsko Mazurskiego, od Elbląga po Olsztyn i dalej Mrągowo może spaść od 1 do 3 cm świeżego śniegu, niewiele ale przy tak paskudnej pogodzie jest jakaś szansa na odmianę tym bardziej, że wszystkie z trzech modeli meteorologicznych potwierdzają ten scenariusz.

Niestety, opad śniegu nie będzie długotrwały, w ciągu nocy z czwartku na piątek i nad ranem w piątek śnieg zacznie zamieniać się w deszcz.

Model – ICON

Model – ARPEGE

Opad śniegu najprawdopodobniej uwarunkowany będzie orografią terenu czyli tam gdzie wyżej popada mocniej i szybciej się zabieli bo będzie też chłodniej, im bliżej Bałtyku tym cieplej dlatego, zamiast śniegu padać będzie tylko deszcz.

Wyliczenia : Model GFS, ICON, ARPEGE

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Chcesz wesprzeć naszą zrzutkę ? Więcej info poniżej.

Dziękujemy państwu za dotychczasowe wpłaty