Najpierw ,, Luana ,, a w weekend ,, Marielou ,, co nam przyniosą ?

/// Niż Luana, tak został nazwany pierwszy układ niskiego ciśnienia który w czwartek wieczorem sprowadzi do naszego regionu opady deszczu a na Warmii i Mazurach początkowo deszczu ze śniegiem i śniegu, w weekend wietrznie, mokro i znów cieplej ///

W piątek znad zachodniej Europy w kierunku Skandynawii przemieszczać się będzie kolejny niż który swoim zasięgiem obejmie większą część Starego Kontynentu, zacznie wiać, od Wysp Brytyjskich po Danię prognozowany jest silny sztorm 90 – 100 km/h, w naszej części Polski powieje maksymalnie do 60 km/h z sektora południowo zachodniego i zachodniego. Zimy w najbliższym okresie 5 dni nie widać. Padać będzie z przerwami przez całą sobotę i niedzielę, miejscami mogą to być opady o charakterze konwekcyjnym.

Przez cały weekend będziemy pod panowaniem układu niskiego ciśnienia ,, Marielou ,, początkowo z centrum nad Szkocją, następnie niż ten powoli wypełniając się zacznie przemieszczać się na wschód oddziałując na pogodę w krajach nadbałtyckich.

Po delikatnym ochłodzeniu wraz z chwilową poprawą aury jakie nadeszło do nas w środę tylko w czwartek maksymalne temperatury oscylować będą w pobliżu 0st.C przede wszystkim na Mazurach, im dalej na zachód tym wraz z wędrówką frontu atmosferycznego cieplej, od piątku płynąć do nas zacznie ponownie łagodna masa powietrza, pochodzenia polarno morskiego, zanotujemy średnio od +4st.C, +5st.C, na Warmii i Mazurach do +7st.C nad morzem.

Piątek

Sobota

Niedziela

Do niedzieli włącznie suma opadów może wynieść od 20 do 30 mm na m2. To dosć dużo zważywszy na to jak suchym miesiącem okazał się listopad.

Wyliczenia : Model GFS, TROPICALTITBITS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

Chcesz wesprzeć naszą zrzutkę ? Więcej info poniżej.

Dziękujemy państwu za dotychczasowe wpłaty