Turystom było zimno, zadzwonili po TOPR

/// Trwa meteorologiczna zima więc jest zimno, turyści zapomnieli, że w Górach o tej porze roku nawet musi być ,, zimno ,, zadzwonili po TOPR. Nie byli w stanie sami kontynuować wycieczki ///

,, W niedzielny wieczór ratownicy TOPR zostali poproszeni o pomoc przez wychłodzonych turystów ,,

,, Jak informuje RMF FM, przy trudnych warunkach pogodowych młodzi turyści wyruszyli w kierunku przełęczy Zawrat. Późnym wieczorem stwierdzili, że z powodu niskich temperatur i silnego wiatru jest im zbyt zimno, by mogli samodzielnie kontynuować wycieczkę.

W kierunku Zawratu wyruszył ratownik dyżurujący w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz grupa ratowników z centrali. O godzinie 21:30 turyści zostali bezpiecznie sprowadzeni do schroniska.

„Przecena własnych możliwości i niedocenienie tego, co w górach na nas czeka jest kombinacją, która bywa czasem niebezpieczna” – komentuje dla rmf24.pl ratownik dyżurny TOPR Piotr Konopka ,,

W górach spadł śnieg, co przecież też nie jest nowością o tej porze roku, trudne warunki pogodowe na południu Polski pozostaną dziś przez całą dobę, jednocześnie śnieg może tam padać również na niższych terenach.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2076322299273684&set=gm.776077836118105&type=3&theater&ifg=1

Źródło : https://tatromaniak.pl

Zdjęcie Ilustracyjne : https://www.polskieradio.pl

http://www.meteoelblag.pl

Chcesz wesprzeć naszą zrzutkę ? Więcej info poniżej.

Dziękujemy państwu za dotychczasowe wpłaty