Koniec łagodnej zimy, co dalej ?

/// Rozpoczęła się odwilż, ocieplenie w kolejnych dniach będzie tak intensywne, że spodziewamy się temperatur oscylujących w granicach +7st.C, zima do końca roku już nie wróci ///

Przed nami kilka dni z ciepłymi jak na grudzień masami powietrza, według najnowszych prognoz do niedzieli włącznie należy oczekiwać przemieszczania się kilku frontów atmosferycznych, opadów deszczu i temperatury w wielu miejscach przekraczającej +5st.C, będą miejsca na Pomorzu gdzie maksymalne wartości mogą zbliżać się nawet do +6, +7st.C, nieco chłodniej pozostać ma na Mazurach ale i tam śnieg stopi się całkowicie.

Czwartek

Pochmurny, wietrzny i mokry, przez cały dzień padać z przerwami będzie w województwie Warmińsko Mazurskim, na Pomorzu niewiele lepiej ale tam deszczu spadnie najmniej, temperatura – od +3st.C na Mazurach do +7st.C nad Zatoką Gdańską, podmuchy północno zachodniego osiągną prędkość 55 km/h.

Zachmurzenie

Temperatura

Piątek

Przelotne opady deszczu choć o słabej intensywności na Warmii i Mazurach, na Pomorzu bez opadów ale niebo i tak przykryte zostanie szczelnie chmurami, nadal ciepło – w najcieplejszym momencie dnia czyli około godziny 13:00 zanotujemy od +4st.C na Mazurach przez +5st.C na Warmii, Kaszubach i w powiecie elbląskim po +6st.C na Żuławach, nad Zatoką Pucką i Gdańską.

Zachmurzenie

Temperatura

Sobota

Od rana z północnego zachodu na południowy wschód naszego regionu prognostycznego przemieszczać się ma kolejny front atmosferyczny z niewielkimi opadami deszczu którego spadnie od 2 do 5 mm. Temperatura bez większych zmian.

Zachmurzenie

Temperatura

Drodzy państwo, prognozę na dwa ostatnie dni w roku w tym 1 stycznia – 2019 opublikujemy na naszej stronie w sobotnie południe. Wkroczyliśmy ponownie w monotonną aurę która zostanie być może przerwana w pierwszym tygodniu stycznia ale zanim prognozy zaczną się na ten okres klarować to musimy przetrwać prognozowaną szarugę mając jeszcze przed oczami zimę która sprawiła nam Wigilijny i Bożonarodzeniowy o poranku prezent w postaci białych krajobrazów.

Dziś odwilż dotrze już praktycznie wszędzie, śnieg błyskawicznie zacznie się topić nawet na terenach wyżynnych.

Wyliczenia : Model GFS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

www.meteoelblag.pl