Noc Sylwestrowa – Nowy Rok / Prognoza Pogody

/// Nic nie wskazuje na to byśmy ostatnie godziny starego roku spędzali w iście mroźnych masach powietrza, Jaka czeka nas pogoda od Pomorza po Mazury ? Czy będzie padać czy też może w końcu się niebo przejaśni ? ///

Obecnie znajdujemy się pod panowaniem coraz to nowych niżów i frontów atmosferycznych przemieszczających się z zachodu na wschód przede wszystkim nad wodami Morza Bałtyckiego, przynoszą nam one miejscami dość intensywne opady deszczu, silniejszy wiatr i ciepłe jak na grudzień masy powietrza pochodzenia polarno morskiego.

W najbliższych godzinach pogoda nie ulegnie istotnym zmianom o czym pisaliśmy państwu w prognozie na weekend zaś w przeddzień Sylwestra czyli w niedzielę na aurę w Polsce oddziaływać będzie kolejny płytki układ niskiego ciśnienia który w południe znajdzie się nad Mazowszem, przyniesie nam opady deszczu o zmiennym natężeniu i delikatne ochłodzenie.

Temperatura maksymalna w południe podniesie się do około +3st.C na Mazurach, tam też wieczorem w niedzielę możliwe są opady deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze od +4st.C do +5st.C, od Warmii po Pomorze spadnie tylko deszcz.

Sylwester

Po przejściu niżu czeka nas spokojny pogodowo dzień z wartościami temperatury maksymalnej do +2st.C na Mazurach, +3st.C na Warmii i +4st.C na Wybrzeżu Gdańskim, jeśli prognozy podtrzymają aktualne obliczenia padać w naszym regionie nie powinno nigdzie a nawet w ostatni dzień tego roku może wyjrzeć słońce poprawiając nam wszystkim nastroje.

Zachmurzenie – Godzina 12:00

Temperatura – Godzina 12:00

Nocą kiedy większość z nas witać będzie nowy rok pod chmurką, właśnie chmury piętra wysokiego lub średniego nasunąć się mają nad Polskę Północną ale padać nadal nie powinno, ochłodzi się minimalnie do -1st.C na Warmii i Mazurach, 0st.C na Kociewiu, Powiślu, Kaszubach i w południowej części Żuław Wiślanych i +1st.C nad Zatoką Gdańską, Pucką czy na Helu.

Zachmurzenie – Godzina 0:00

Temperatura – Godzina 0:00

Nowy Rok przyniesie nam stopniowe ochłodzenie ale śnieg jeśli spadnie to w pierwszych dniach stycznia  / 2 – 4 stycznia i tylko nad Zalewem Wiślanym i na Warmii, tu niewykluczony jest efekt morza który przynieść może pokrywę śnieżną dochodzącą do 8 – 10 cm, incydent ten też długo nie potrwa bo zaledwie od 48 do 72 godzin.

Wyliczenia : Model GFS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl