Najpierw odwilż, następnie ochłodzenie – Weekend

/// Od rana przez Północną Polskę przemieszczają się opady śniegu o słabym i umiarkowanym natężeniu, po ich przejściu zacznie się ocieplać, Sobota – odwilż, Niedziela – chłodniejsza, sprawdźmy najnowsze wyliczenia modeli meteorologicznych ///

Po Wichurach wkroczyliśmy ponownie w łagodną wersję zimy, zostanie ona na chwilę przerwana przez odwilż, już w nocy z piątku na sobotę temperatury na Pomorzu i Żuławach Wiślanych przekroczą +2st.C +3st.C dodatkowo śnieg zacznie zamieniać się w opady mżawki i deszcz. To co spadło w ostatnich dniach i spadnie jeszcze dziś będzie się dość szybko topić.

Najdłużej pokrywa śnieżna powinna się utrzymać na Kaszubach i Mazurach, tam też biało może zostać do kolejnego ochłodzenia.

W ciągu dnia w Sobotę spodziewamy się temperatur osiągających wartości +4st.C a miejscami nawet +5st.C, najchłodniej pozostanie na wschód od Olsztyna i na Kaszubach +1st.C, +2st.C

Popołudniu wzrośnie prędkość północnego wiatru, powieje maksymalnie 60 km/h, – tego dnia należy oczekiwać wzrostów poziomów rzek w pasie pobrzeża i nad Zalewem Wiślanym ale nie będzie to tak intensywna cofka jak dwa dni temu ! Po pierwsze fala wiatru będzie znacznie słabsza a po drugie krótsza, potrwa zaledwie kilka godzin. NIE MA POWODÓW DO OBAW.

 

W nocy z soboty na niedzielę ponownie chwyci słaby mróz przede wszystkim na wschód od Wisły, na Wybrzeżu Gdańskim, w północno zachodniej Warmii i na Kaszubach możliwe są przelotne opady śniegu.

 

Niedziela znów chłodniejsza – z plusami na Pomorzu i  mrozem na Warmii i Mazurach, najchłodniej zrobi się w rejonie Wielkich Jezior, tam spodziewamy się spadków temperatur do -4st.C

Rozpocznie się kolejne ochłodzenie które potrwać ma najprawdopodobniej do połowy przyszłego tygodnia, przez ten czas jeśli popada gdzieś śnieg to lokalnie, słabo i nie wszędzie.

Wyliczenia : Model GFS, ICON, WXCHARTS.EU, WINDYTY.COM

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl