Niezdecydowana Zima – Nowy Tydzień

/// W nowym tygodniu Zima nadal nie będzie chciała się zdecydować, raz będzie cieplej, raz chłodniej – zmianom pogody towarzyszyć będą miejscami intensywne opady śniegu, tam gdzie będzie cieplej to i deszczu, wygląda na to, że do 20 stycznia należy oczekiwać przejścia przez nasz region blisko 5 układów niskiego ciśnienia ///

Póki co pierwszym będzie Benjamin o którym informowaliśmy Państwa we wczorajszym wpisie, we wtorek znajdzie się on nad Polską przynosząc nam najróżniejszy rodzaj opadów.

Poniedziałek

Od godzin porannych początkowo nad Zatoką Gdańską następnie nad Warmią przemieszczać się ma porcja wilgoci przynosząc nam miejscami słabe opady śniegu, w ciągu dnia ustępując. Nad ranem na Mazurach temperatura może spaść do minimalnie -10st.C, w dzień zrobi się już cieplej. Zanotujemy od -3st.C na Warmii przez 0st.C w Elblągu do +1st.C nad samym morzem.

Zachmurzenie

Temperatura

Wtorek

Niż Benjamin docierając nad Polskę przyniesie w naszym regionie najpierw opady śniegu o zmiennym natężeniu następnie tam gdzie się ociepli popada mżawka lub deszcz. Zacząć padać ma już około godziny 5 nad ranem przy temperaturach oscylujących w granicy 0st.C. Ponownie na kilka godzin zrobi się biało a następnie cieplej – maksymalna temperatura powietrza około godziny 12:00 wyniesie wartości +2st.C nad Zatoką Gdańską, +1st.C na Warmii i 0st.C na Mazurach. To co spadnie kolejno zacznie się topić.

Zachmurzenie

Temperatura

Środa

Tym razem maksymalną temperaturę powietrza ujrzymy przed południem która wzrośnie do około +1st.C nad Zatoką Gdańską, 0st.C na Mazurach i Kaszubach oraz +2st.C w południowo zachodniej części Pomorza, im bliżej godzin wieczornych tym ponownie zacznie robić się chłodniej a słaby mróz panować ma na coraz większym obszarze Północnej Polski. Jeśli popada to śnieg o charakterze przelotnym, konwekcyjnym przede wszystkim w godzinach przedpołudniowych i głównie nad Zatoka Gdańską oraz Powiślu.

Zachmurzenie

Temperatura

Druga połowa tygodnia to prawdopodobnie kontynuacja niezdecydowanej aury, znad Skandynawii w kierunku Bałtyku wędrować będą następne układy niskiego ciśnienia znów wypychając mroźne powietrze na wschód, niekiedy wzrastać będzie prędkość wiatru ale jak na razie bez silnych Wichur. Nie ma szans chociażby na tygodniową stabilizację pogody.

Wyliczenia : Model ARPEGE, GFS, WXCHARTS.EU

Zdjęcie Ilustracyjne : https://gk24.pl

http://www.meteoelblag.pl