Poprószy ale słabo i nie wszędzie / weekend

/// Jest zima więc musi być zimno i śnieżnie, tak przecież powinien wyglądać styczeń – wszystko było by w porządku gdyby nie pokrywa śnieżna która tylko miejscami osiąga wysokość kilku centymetrów, w kolejnych dniach obejmujących weekend pogoda zacznie się zmieniać, jednak nie na tyle by śniegu spadło dużo ///

Jeśli popada to w piątek i przede wszystkim w województwie Warmińsko Mazurskim, pozostaniemy w chłodnych masach powietrza płynących do nas ze wschodu i północnego wschodu Europy ale w związku z tym, że pojawi się więcej chmur tak też wzrośnie temperatura, przez 3 kolejne doby w najcieplejszych momentach dnia pozostawać ma ona na poziomie -4, -5st.C na Warmii i Mazurach oraz -2, -3st.C na Pomorzu. Nocami spadki do -7, -8st.C

Piątek

Od godzin porannych coraz więcej chmur na wschód od Wisły, w południe śnieg może prószyć od Elbląga po Podlasie, będą to opady słabe i w naszym województwie pozostaną do godzin wczesno wieczornych, przez ten czas spadnie od 1 cm w powiatach zachodniej Warmii do 2 – 3 cm na wschodzie Mazur, na Pomorzu padać nie powinno.

O godzinie 15:00 temperatura wzrośnie do -6st.C na Mazurach gdzie ma być najchłodniej, -5st.C w powiecie elbląskim i ostródzkim i około -3st.C w Trójmieście.

Sobota

Słabe opady śniegu związane z przemieszczającą się przez Polskę z połnocnego zachodu na południowy wschód zatoką niskiego ciśnienia możliwe będą jedynie w południowych i zachodnich powiatach Pomorza, nad resztą terenu a więc od Trójmiasta po Mazury padać nie będzie, pojawią się niewielkie przejaśnienia choć przez cały dzień na niebie dominować ma warstwa średniego zachmurzenia.

Zrobi się cieplej, w naszym regionie na minusie pozostanie przez całą dobę, od -5st.C na Mazurach, przez -3st.C na Żuławach Wiślanych do -2st.C nad samym morzem.

Niedziela

W ten dzień sytuacja wygląda dość niepewnie, do godzin popołudniowych bez opadów ale wieczorem istnieje możliwość wędrówki ciepłego frontu atmosferycznego na którym poprószyć może śnieg tym razem na większym obszarze Pomorza i Zatoki Gdańskiej. W związku z tym, że do spodziewanego terminu zostało jeszcze kilkadziesiąt godzin prognozy mogą ulec istotnej zmianie.

Znajdziemy się pomiędzy młotem a kowadłem, z jednej strony cieplejsze masy powietrza i opady które obejmą Polskę południowo zachodnią – tam też padać ma deszcz, z drugiej ujemne wartości na termometrach i większa ilość rozpogodzeń na północnym wschodzie Polski, to na pewno nie będzie łatwy czas dla prognoz które z każdą nową aktualizacją mogą sugerować zupełnie inną pogodę.

Więcej informacji jak zawsze na bieżąco

Wyliczenia : Model GFS, ARPEGE, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid