Lód załamał się pod autem / Kaliningrad

/// Od kilku dni apelujemy o niekorzystanie z zamarzniętych wód Zalewu Wiślanego, grubość lodu przekracza tylko nieznacznie i miejscami 10 cm, w niektórych miejscach nie dochodzi nawet do tej grubości, na efekty nie trzeba było długo czekać ///

Głupota ludzka nie zna granic, jeden z mieszkańców za naszą północno wschodnią granicą postanowił nie tylko wejść ale wjechać autem nie zważając na jakiekolwiek zagrożenie. Cienka powłoka lodowa na wysokości Kaliningradzkiego Wybrzeża pękła pochłaniając samochód w całości, na szczęście kierowcy udało się wydostać o własnych siłach przez co nie doznał żadnych obrażeń.

Foto : https://kgd.ru

Służby Kaliningradzkie od końca 2018 roku do chwili obecnej nałożyły na podobnych śmiałków grzywny w wysokości 3 tysiąca rubli.

,, Statystyki Straży Pożarnej potrafią nas zmrozić, ponieważ tej zimy strażacy w Polsce wyjeżdżali do osób, pod którymi załamał się cienki lód, ponad 100 razy. Tragicznie skończyło się to dla kilkunastu osób, a jedynie kilka udało się uratować. Na Jeziorze Lidzbarskim lód załamał się pod łyżwiarzem, z kolei w Nowogardzie na Pomorzu do lodowatej wody wpadły dwie osoby. Tylko dzięki brawurowej akcji strażaków wszystkie lekkomyślne osoby udało się uratować,, informuje portal twojapogoda.pl

Nadciąga odwilż, w związku z czym to co zamarzło będzie się powoli roztapiać tym bardziej śnieg który spadł i jeszcze dopada go w kolejnych godzinach tworząc niewielką pokrywę na lodzie.

Źródło : https://kgd.ru

http://www.meteoelblag.pl