Najpierw spadnie śnieg następnie nadejdzie odwilż – możliwa gołoledź

/// Tradycyjnie już tej zimy czeka nas kolejny epizod z opadami śniegu po którym nadejdzie kilkunastogodzinne ocieplenie, temperatury nad Zatoką Gdańską wzrosną do +2st.C, to co spadnie zacznie się topić, w początkowej fazie odwilży możliwa gołoledź ///

Już w niedzielę czeka nas kolejna zmiana pogody, z zachodu i południowego zachodu Polski na północny wschód przemieszczać się będzie słabo aktywny front atmosferyczny ( ciepły ) na którym spodziewamy się opadów śniegu o zmiennym natężeniu.

Związany ma być on z niżem ,, Martin ,, który usadowi się nad Wyspami Brytyjskimi. Jednocześnie wypcha mroźne masy powietrza na wschód, na kilkanaście godzin zrobi się cieplej.

Śniegu nie spadnie dużo, średnio od 2 – 4 cm na wyższych terenach i 1 – 3 cm na nizinach ( Żuławy ) Padać ma zacząć przed południem w niedzielę. Wzrośnie także prędkość południowego wiatru, powiać ma maksymalnie do 55 km/h.

W poniedziałek za omawianym frontem napłyną cieplejsze masy powietrza, jednak zanim podniosą one temperaturę powietrza do +1, +2st.C nad Zatoką Gdańską i około 0st.C na Kaszubach oraz na Warmii i Mazurach niewykluczona jest mżawka powodująca gołoledź.

W związku z tym, że niekorzystna aura zbiegnie się z porannym szczytem komunikacyjnym uczulamy Państwa przed lokalnymi ślizgawicami.

Pogoda zacznie przypominać tą z którą mieliśmy do czynienia przez większy okres czasu od grudnia 2018 do połowy stycznia 2019, a więc plusy za dnia i słaby przymrozek – mróz nocami.

Temperatura – Poniedziałek

Temperatura – Wtorek

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid