Czy to już koniec zimy ? / Nowy Tydzień

/// Kolejne dni w pogodzie nie będą przypominać końcówki stycznia. Zima pakuje walizki i póki co nie widać jej rychłego powrotu ///

Niedziela była ostatnim dniem z całodobowym mrozem na większym obszarze Polski, przed nami ponownie czas pogody przypominającej bardziej listopad lub marzec jak kto woli, tam gdzie będzie nieco chłodniej spodziewamy się co jakiś czas opadów śniegu, tam gdzie temperatury wzrosną na zdecydowany plus spadnie deszcz, jest też światełko w tunelu – pomiędzy przemieszczaniem się nowych frontów atmosferycznych, w środę powinno się przejaśnić.

Poniedziałek

W ciągu dnia zachmurzenie całkowite, wieczorem znad centralnych i południowych województw w kierunku Warmii i Mazur  rozpocznie wędrówkę strefa opadów mieszanych, od mokrego śniegu po mżawki – rodzaj opadu uwarunkowany będzie od aktualnej temperatury powietrza a ta o godzinie 15:00 ma podnieść się do około +1, +2st.C nad Zalewem Wiślanym i w rejonie Trójmiasta oraz +1, 0st.C na Kaszubach, Warmii i Mazurach.

/ Niewykluczone że plama wilgoci zahaczy także o wschodnie Pomorze /

Zachmurzenie

Temperatura

Wtorek

Przelotne opady śniegu z deszczem możliwe tym razem na Pomorzu, Kaszubach, Powiślu, Żuławach, nad Zatoką Gdańską i w zachodniej części Warmii, odwilż da o sobie znać już nawet na Mazurach, wszędzie ujrzymy wartości temperatur maksymalnych od 0 do +2st.C, najchłodniej pozostanie na WYŻSZYCH TERENACH.

Zachmurzenie

Temperatura

Środa

Jeśli do tego czasu nic nie zmieni się w prognozach czekać nas będzie dość spokojny pogodowo dzień z większymi przejaśnieniami, początkowo w południowych powiatach Warmii, Mazur i Pomorza następnie także na Wybrzeżu Gdańskim i w rejonie Zalewu Wiślanego. W związku z rozpogodzeniami delikatnie obniży się też temperatura która tego dnia osiągnie maksymalnie 0st.C – Warmia / Mazury / Kaszuby i +1st.C – Zatoka Gdańska, nocą ze środy na czwartek kiedy chwyci 1, 2 stopniowy mróz na drogach może zrobić się ślisko.

Zachmurzenie

Temperatura

Podobny typ pogody towarzyszyć nam będzie najprawdopodobniej też w drugiej części tygodnia – lekki plus za dnia, przymrozki nocami.

A teraz ciekawostka – model Gfs znany jest z dość kontrowersyjnych wyliczeń na okres dłuższy niż 7 dni na przód, czasami lubi dosłownie zaszaleć, i zaszalał temperaturami na zachodzie Polski dochodzącymi do +12st.C – prawda to czy fałsz mroźnej i śnieżnej zimy na pewno przez najbliższy tydzień nie uświadczymy zaś prognozowanemu okresowi poniżej, warto się przyglądać.

12.02.19

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid