Śnieżyce przetoczą się przez Warmię

/// Zgodnie z wcześniejszymi wpisami jakie publikowaliśmy na naszej stronie w połowie mijającego tygodnia ociepliło się, temperatury w naszym regionie przekraczają nawet +5st.C jednak tuż za rogiem czai się kolejny zimowy incydent, tym razem może być on dość silny – chodzi o intensywne opady śniegu ///

Aktualnie znajdujemy się w zasięgu układu niskiego ciśnienia ,, Pirmin ,, z centrum które w niedzielne południe ulokuje się nad środkową częścią Morza Bałtyckiego / W Górach notowany jest halny dochodzący do 140 km/h / w kolejnych 24 godzinach przez Polskę z południowego zachodu na północny wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny na którym dojdzie do zaburzenia powodując rozwój strefy opadów wielkoskalowych przemieszczających się od Dolnego Śląska przez Kujawy po Warmię.

Czeka nas początkowo mieszanka deszczu ze śniegiem następnie intensywne opady mokrego śniegu przy obniżającej się temperaturze powietrza.

Model GFS

Model – ARPEGE

Model -ICON

Zacząć ma padać w godzinach wieczornych w niedzielę. Do poniedziałkowego poranka od Elbląga po Kętrzyn może spaść od 7 do 12 cm świeżego śniegu, zważywszy na fakt, że będzie to ciężki opad przy wartościach temperatury około 0st.C śnieg zacznie dość szybko osiadać powodując miejscami duże obciążenie na konarach drzew czy płaskich powierzchniach dachowych.

W nowym tygodniu czeka nas najprawdopodobniej łagodna wersja zimy z kilkustopniowym mrozem nocami i około 0st.C w najcieplejszych momentach dnia, poniżej godzinowe screeny modelu UM / Noc z niedzieli na Poniedziałek.

Najmniej śniegu spadnie na Pomorzu i na Kaszubach, najwięcej tradycyjnie od Wysoczyzny Elbląskiej po środkową część Warmii.

Wyliczenia : Model UM, GFS, ARPEGE, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Drodzy Państwo, pomagamy Piotrowi / naszemu adminowi w zbiórce na kosztowne leczenie kota w klinice w Gdańsku. Więcej informacji … https://zrzutka.pl/cju32d

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid