Front ciepły niżu ,, UWE ,,wieje – pada,, co dalej ?

/// Aktualnie przez Pomorze, Żuławy, Warmię i Mazury przemieszcza się ciepły front atmosferyczny na którym notowane są opady deszczu o zmiennym natężeniu, prędkość wiatru dochodzi nad morzem do 60 km/h, na lądzie wieje słabiej średnio – 40 / 50 km/h ///

W kolejnych godzinach czeka nas kontynuacja opadów deszczu, popołudniu w poniedziałek nasunie się nad nasz region front chłodny – wówczas miejscami deszcz zacznie zamieniać się w krupę śnieżną bądź też śnieg.

Silny wiatr wróci w poniedziałkowe popołudnie i wieczór, tym razem powieje z sektora północno zachodniego do maksymalnie 70 km/h nad morzem i około 60 km/h na lądzie.

Model – ICON

Model – GFS

Dotychczas na Elbląg spadło nieco ponad 3 litry wody na m2 powierzchni gruntu, przez kolejne 24 godziny powinno dopadać jeszcze około 5 litrów. Mokry mamy sezon zimowy – zdecydowanie bardziej mokry niż jego poprzednik z roku ubiegłego ale po suchym lecie 2018 deszcz jak najbardziej się przyda, szkoda tylko że pada on w okresie gdy jeszcze powinna trzymać zima, no cóż – nie można mieć wszystkiego a plusem takiej pogody jest dobra jakość powietrza notowana nad całą Zatoką Gdańską.

https://looko2.com/heatmap.php

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : https://pl.pinterest.com/pin/445856431843894960/

http://www.meteoelblag.pl

Drodzy Państwo, pomagamy Piotrowi / naszemu adminowi w zbiórce na kosztowne leczenie kota w klinice w Gdańsku. Więcej informacji … https://zrzutka.pl/cju32d