Silny wiatr, mieszanka opadów – Wtórny niż ,, UWE ,,

/// Tylko dziś do godzin popołudniowych będziemy cieszyć się pogodnym niebem i rosnącą temperaturą, w południe i popołudniu osiągnie ona wartość od +5st.C na Mazurach do +7st.C nad Zatoką Gdańską, niestety bardzo szybko nadejdzie zmiana pogody – czekają nas wahania ciśnienia atmosferycznego oraz mieszanka opadów, deszczu zaś w końcowej fazie również śniegu czy krupy śnieżnej NA WYŻSZYCH TERENACH ///

Wtórny układ niskiego ciśnienia ,, UWE,, zbudowany na obrzeżach niżu Thomas właśnie rozpoczyna swoją wędrówkę przez Niemcy, przyniesie tam Wichury osiągające prędkość 80 – 90 km/h, po przewędrowaniu za naszymi zachodnimi granicami skieruje się nad Bałtyk gdzie zacznie słabnąć, zanim jednak się wypełni zdąży popsuć pogodę nad naszymi głowami. Zacznie padać późnym popołudniem lub nocy z niedzieli na poniedziałek – początkowo na froncie ciepłym następnie popołudniu w poniedziałek na froncie chłodnym.

Jak to zwykle bywa przy układach niżowych powieje dość silnie najpierw z sektora południowego – to dziś / 50 – 60 km/h, następnie po przejściu frontu chłodnego – 60 / 65 km/h – popołudnie : Poniedziałek.

Co do opadów mieszanych lub opadu śniegu ten wystąpi przede wszystkim na wyższych terenach tam gdzie temperatura powietrza okaże się najniższa, nie ma natomiast szans na to, ze wróci jakakolwiek zima, ochłodzi się ale nadal pozostawać będziemy na plusach za dnia i z lekkimi przymrozkami nocami.

Najbliższy tydzień oprócz poniedziałku i wtorku to rozwój wyżu który usadowi się nad Polską i tylko dlatego, że chmur będzie znacznie mniej niż przez ostatnie tygodnie pojawią się nocami spadki temperatur do minimalnie -2, -3st.C.

Temperatura Poniedziałek

Temperatura – Wtorek

Temperatura – Środa

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Drodzy Państwo, pomagamy Piotrowi / naszemu adminowi w zbiórce na kosztowne leczenie kota w klinice w Gdańsku. Więcej informacji … https://zrzutka.pl/cju32d

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid