Najpierw poprószy śnieg następnie czeka nas przedwiośnie

/// Dosłownie na 3 – 4 godziny przywędruje do nas zima, która skończy się jeszcze szybciej niż zanim zdążymy ją ujrzeć, zabieli się w województwie Warmińsko Mazurskim – po czym czeka nas skok temperatury z zera do nawet +5, +7st.C, druga część tygodnia zapowiada się ciepło z rozbudowującym w naszym kierunku układem wysokiego ciśnienia ///

Środowy skok temperatury zawdzięczać będziemy niżowi ,, Volker ,, i jego frontowi ciepłemu który wczesnym rankiem przemieszczać się będzie znad Pomorza nad Warmię i Mazury.

Napotykając na swojej drodze wychłodzone masy powietrza które jeszcze dziś napływać mają do naszego regionu początkowo spadnie śnieg – ale przede wszystkim na wschód od Wisły, następnie dość szybko zacznie się ocieplać po to by w południe nad Zatoką Gdańską i Zalewem Wiślanym było już ponad +5st.C

Śniegu nie spadnie dużo bo ledwo 1 – 2 cm, tak więc już o godzinie 10:00 wraz z dynamicznym wzrostem temperatury po tym incydencie nie powinno być już śladu.

Temperatura – godzina 6:00

Temperatura – godzina 12:00

Warto wspomnieć jeszcze o wietrze, ten w ciągu dnia nad Zatoką Gdańską ale przede wszystkim w pasie od Pucka przez Trójmiasto po Hel i Krynicę Morską może powiać z zachodu i północnego zachodu o prędkościach dochodzących do 80 km/h. 

W związku z tym na naszej stronie opublikowane zostało żółte – ostrzeżenie przed pojedynczymi silnymi podmuchami dla pobrzeża Gdańskiego, Zatoki Puckiej i Mierzei Wiślanej.

 

Druga część tygodnia to uwaga – przedwiośnie, temperatury z dnia na dzień zaczną rosnąć po to by najprawdopodobniej w weekend wznosić się do +7, +8st.C – dodatkowo zacznie pojawiać się coraz więcej rozpogodzeń co daje nam szansę na kilkudniową stabilizacje aury z przymrozkami jedynie w godzinach nocnych.

Temperatura – Piątek

Temperatura – Sobota

Temperatura – Niedziela

Wyliczenia : Model ICON, GFS

Zdjęcie Ilustracyjne http://www.medportelectric.com

http://www.meteoelblag.pl

Drodzy Państwo, pomagamy Piotrowi / naszemu adminowi w zbiórce na kosztowne leczenie kota w klinice w Gdańsku. Więcej informacji … https://zrzutka.pl/cju32d

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid